Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potrava pro malé cvrčky.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat čím krmit právě vylíhlé cvrčky? Dospělé, krmím piškoty a salátem. Cvrčky kupuji, ale zkusil jsem jim dát do ubikace kladiště a ejhle, za týden je kladnička plná malých potvor. Tak snad to nepochcípe, protože ve své lokalitě nemůžu najít chovatele :-/

Popř. byste mohli prásknout nejaké tipy a vychytávky pro chov cvrčků, protože se tu na poradně každé vlákno "chov cvrčků" změní na "chov švábů" :D. Já ty malé potvůrky akorát předělal do boxu 15x20 cm, kde se vejdou akorát 2 kladničky, tak pro ně musím vymyslet lepší ubikaci. Ono dost je toho o chovu napsáno na internetu, ale zajímalo by mě jak to děláte Vy :) (jestli to máte vychytanější)

Díky

Minicvrčky jsem krmil tím co dospělé ale uzpůsobené jejich velikosti - takže křehčí listy salátu, měkké ovoce a nadrcené granule pro psy. Doporučuji dát na terárko a rosit, chtějí dost teplo a vlhko(alespoň tedy první instary) jinak rádi chcípou.
Pak jsem přešel na šváby, protože s nimi odpadají výše zmíněné patálie :-)

Já denně dávám náruč listů pampelišky a do rána je vše pryč. Milujou to, ale na to kolik jim toho dávám, by už museli být velcí jako myši :) A jako suché krmivo taková směs (mleté psí granule, sušené mléko, piškoty, strouhanky, celozrnnou mouku atd).