Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PMB Ivory

Dobrý den, mohl by nekdo prosím objasnit genetiku u PMB IVORY, jak tato forma vznikla, jak se dědí a vznik mláďat ze spojení:
Ivory x Albino
Ivory x klasic
Ivory x hypo
Ivory x Ivory

Ivory je homozygótní forma od Hypo/Fire/Platinum (název si vyberte sám, všechno je to to samé), mutace je to co-dominantní.

Ivory x Albino = 1/1 Hypo/Fire/Platinum het. Albino
Ivory x Normal = 1/1 Hypo/Fire/Platinum
Ivory x Hypo = 1/2 Ivory, 1/2 Hypo
Ivory x Ivory = 1/1 Ivory

Jednalo by se o heterozygoty, takže pářením dvou Hypo zvířat by samozřejmě bylo opět možné Ivory produkovat. V tomto konkrétním případě (Hypo het. Albino x Hypo het. Albino) by se ve snůšce objevila tato zvířata:

Normal 66% het. Albino
Albino
Hypo 66% het. Albino
Albino Hypo
Ivory 66% het. Albino
Albino Ivory