Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitamíny a jejich vliv na snůšku

Zdravím,

u samice Lampropeltis alterna se mi už dva roky po sobě nepovedla snůška. Vajíčka byla nekvalitní. Tak jsem přemýšlel, že bych samici před dalším pokusem o snůšku přilepšil vitamíny. CO si o tom myslíte? Vybírám mezi těmito http://www.biofaktory.cz/shop/product/nutri-mix-re p-calci-plus-100-g/ a http://www.biofaktory.cz/shop/product/nutri-mix-re p-80-g/.
Jaký na to máte názor? Nebo byste doporučili jiné vitamíny?
Díky za reakce a připomínky.

...nevím, nikdy jsem hadům vitamíny nepřidával. A upřimně, nevěřím že tyto vitamíny můžou ovlivnit kvalitu vajec. Vždy se snažím zkrmovat hlodavce který jsou vydatně a kvalitně krmeny (včetně vitamínů).
A taky mám v posledních letech problém s neoplozenými vejce u Sistrurus miliarius barbouri. Letos 13 neoplozených, ačkoli páření pozoruju. Taky si to neumím vysvětlit, vzhledem k tomu že od tohoto páru jsem už v minulosti měl opakovaně mlaďata. Starý nejsou - (7 let):-/.

Nevím. Navíc jsem jen obyčejnej blbec, ale kdybych chtěl s něčím poradit, asi bych vložil fotky reálnýho stavu, a ne nějaký aranžmá pro fotografa....
Jinak můj názor je ten, že samice neměla možnost vyklást se do vhodnýho kladiště a vejce jsou vysušený. Ne jako že špatnou inkubací, ale ještě před přemístěním z tera do ink...

Teď nějak nechápu, jak to myslíte s tím aranžmá. Ta fotka je po vykladení samice do rašeliníku. Rašeliník byl vhodně vlhký, tak jak u jiných samic během jiných snůšek a jindy u jiných samic problém nebyl. Jen tato samice od páření nechtěla žrát, v tom byl rozdíl oproti jiným samicím.

ahoj, skus příští rok nepřipouštět,aby se samice celkově srovnala,u hadů co zimují je krmná sezona poměrně krátká,a aby se dorovnala tak to nestihne ,u užovek/gutky/ jsem zimování zrušil -oni stejně když nemají podzimní pokles teploty tak nepřestanou žrát,mámspíš letní pauzu-tědka mám ke třiceti v hadárně tak se nekrmí,syspilata žerou zdarec