Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdrhnuvší mláďata Blaptica Dubia?

Ahojky,

chtěla bych se zeptat, jestli je možné, aby mláďata dubií byla schopná lézt po plastu.

Na jaře jsem zkusmo koupila dubie pro svoji chameleonici. Po jejím úhynu jsem šváby vicé méně nechala svému osudu v boxu na balkóně (tehdy cca 40 kusů subadultů). Když jsem je teď po nějaké době pozorovala, všimla jsem si, asi dvou miniaturních broučků, kteří s rychlostí blesku běhali po dně nádoby. Považovala jsem je tedy za čerstvě vylíhlé šváby. K mému zděšení jsem si pak ale všimla několika stejných pidijedinců v okolí nádoby! Je možné, aby se skutečně jednalo o mláďata švábů, která z boxu utekla? Nebo spíše půjde o úplně jiné bezobratlé, z nichž se pár dosalo do boxu? Pokud se však jedná o malé dubie, jaká je šance, že přežijí a vyrostou? Netuším, kolik už se jich takto mohlo dostat ven... Nerada bych zamořila celý panelák :-D

Box vypadá asi takto, plus má hustě propíchané víko, uvnitř proložko od vajec, která ale až k víku nesahají
http://www.google.cz/imgres?q=plastov%C3%BD+box&um =1&hl=cs&sa=N&rls=com.microsoft:en-us&biw=1280&bih =575&tbm=isch&tbnid=19lp40Mi2wQnHM:&imgrefurl=http ://www.arachno.sk/shop/doplnky_a_plastove_boxy/&do cid=wthoAIM6iSGhwM&imgurl=http://www.arachno.sk/fo togaleria/shop/plastov_box__185_x_185_x_vka__115_c m.jpg&w=690&h=518&ei=-kAzUJrrDc3CtAaY-oDoBg&zoom=1 &iact=hc&vpx=366&vpy=138&dur=2565&hovh=194&hovw=25 9&tx=146&ty=95&sig=104383748307670157063&page=1&tb nh=115&tbnw=140&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:2,s:0 ,i:79

nynfy dubií vypadají po narození stejně jako subadulti, jen jsou menší, kolem 4mm. Po plastu nelezou pokud není upatlaný. Tohle budou spíš nějací potemníci nebo tak...Každopádně pokud nemáte v bytě vlhké teplé smetiště, prckové by do několika hodin chcípli.

Pořád tam mají chleba. Ze začátku jsem jim dávala ještě zeleninu kvůli tekutinám, ale pak jsem na to nějakej čas jaksi pozapomněla. Pak jsem měla dojem, že už jsou skoro všichni mrtví, tak jsem si říkala, že ještě chvilku počkám a celej "chov" vyhodim, ale teď když jsem na ně mrkla, našla jsem pár obrů plus ty prcky, který teda snad nejsou jejich nymfy.
No jo, není to uplně příkladnej přístup, nechci se nijak obhajovat... Snad jenom tak, že tohle běžně nedělám ;-)