Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená-nejí, má podivný průjem

Dobrý den,
Potřebovala bych poradit. Chovám 95-100cm dlouhou samičku(aspoň jsi to myslím) užovky červené. Vždy jedla bez problému a svléká se pravidelně. Ale před třemi dny když jsem jí dávala myš se o ní chvíli zajímala a poté se buď schovala nebo hledala únik z terária. Zkoušela jsem jí dát myš druhý večer a taky nechtěla. A dnes jsem si všimla že má takový podivný průjem. Malé přibližně 4mm v průměru žluté oválky. Když jsem se dívala na internet na nemoci hadů dočetla jsem se že by to mohli být vnitřní paraziti. Ale také psali že je to nesprávnou hygienou, ale já dělám vše proto aby byla v čistotě. Pravidelně měním vodu, dostává vitamíny jak do vody tak na myš. Známý mi také říkal že by to mohlo být nadměrně velkým teráriem, terárium má 160-délka, 60-výška a 40-hloubka. Ale v tomto teráriu je 3 měsíce, proto mi to příjde jako hloupost. Jinak přibližně před 4mi měsíci jsem jí musela vpichovat antibiotika, kousla jí myš a natékala jí krev do hlavy. Jinak nikdy žádné problémy nebyly.:-(
Mockrát děkuji předem za odpověď.

Podle mě to jsou neoplozené vajíčka.
Moje užovka taky zničeho nic začla být agresivní, při otevření terária se snažila co nejrychleji utéct.
Přestala samozřejmě žrat. Trvalo to cca 14 dní, za tu dobu mi vykladla během 2 dní 4 neoplozené vajíčka(asi 2x větší než co máte na fotce).
Po 14 dnech začla normalně žrat a vše bylo jako dřív.
Aspoň máte jistotu, že máte samičku.
Žádný průjem, žádní paraziti, ale jsou to neoplozená vejce.