Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem

ahoj mam mensi problem mam asi tak nelelej rok starou samicku legouska zeleneho a brala jsem si ji od chovatelky a mela takove stoupky na kuzi tak sem se to snazila odmocovat ale nepomohloto vet rikal ze to nic neni ale ted mi uplne stratila barvu je zasedla a ne hzky zelena a jeste ji k tomu vsemu natelk loketni kloub nebo kost ma tam otok a tak sem cetla ze by to mohla byt zacatek tresavky tak sem ted zacinala podavat vice vapniku ale nechce ani zrat tak ji to mixuju a davam nasilim a od te doby co je zasedla se vubec neloupe nevim co sni prosim poradte dkuju

Víš co? napiš to ještě jednou a česky. Já ti to potom zkopíruji místo původního dotazu, ale tenhle telegram po tobě asi bude mít těžko chuť někdo luštit, takže asi pak taky těžko někdo poradí.

A krom přepisu hlavně nezapomeň uvézt podmínky chovu (ubikaci, světla, krmení), a nejlépe přidat fotografii, jak ubikace, tak zvířete.

Neverím,že na pleseň lego zdochne.To by sa musel skór udusiť alebo uhniť.Tu to bude vážnejšie, zrejme odchádzajú ľadviny.
Leguán znesie dosť,ale pri dlhodobo zlých podmienkách sa to ukáže.Ale z takej vety a bez obrázkov je to len tápanie a mudrovanie....kolega ma vešteckú guľu v servise.

Neverím,že na pleseň lego zdochne

celkem snadno, vzniknou z toho respirační potíže a je vymalováno. Co se týče tohohle případu tak si netroufám posuzovat, páč čekám, jestli k tomu tazatel/ka řekne něco víc a pokud možno to napíše znova, páč luštit se mi to fakt nechce a věšteckou kouli mi rozbil kocour.

omlouvám se moc jsem pospíchala takže samicka ma zašedlou kůž a mam jí v takovék stavu uz od chovatelky která je ma jen pro kšeft . legosek ma dobré podmínky ma UVB i UVA záření telplota tam je suprová rosim 2x dene ted jak byli vedra ta 3x svítim ji od osmi do osmin. Četla jsem na netu ze by to mohla být začátek třesavky ale nevím foto legoška udělam a omlouvám se za to psaní před tim

teplota je 29 stupnu a pod zdrojem tepla 30 stupnu maj tam mistecko ze stinem krmim ted monemtalne mlicim jetelem ovoce zelenina vlhkost tam ma ted 80 procent

Aha. Takže chyba č. 1 byla takové zvíře vůbec kupovat, proč kupuješ zvíře od obchodníka, které zjevně není v pořádku? A dobré podmínky a suprová teplota podle tebe znamenají 30°C pod zdrojem? To zvíře se nemá možnost kde vyhřát, pod zdrojem by mělo být minimálně 35°C, raději 40°C. Je hezké, že má UVA a UVB, ale nepíšeš už jaké a kde ho má, ani jak je ta ubikace dál nasvícená. Jak tam má umístěné větve? Co se týče rosení, tak stačí rosit 1x denně na večer, legouš není žába. jak tam máš řešené větrání? Tu vlhkost měříš čím? Vlhkoměrem od exoterry? Dej sem hlavně fotku ubikace, když nedokážeš popsat podmínky. Ohledně krmení- ovoce a zelenina znamená co? To, že zvíře nežere, tak nežere zřejmě proto, že má nevyhovující podmínky. V dobrých podmínkách žerou i totálně zdevastovaná zvířata ve špatném stavu. Ty ho nemáš co cpát násilím, ale musíš mu upravit podmínky tak, aby je měl dobré a mohl začít žrát sám.

Četla jsem na netu ze by to mohla být začátek třesavky

Ta třesavka má být jako co?

ja mam dva samce samici samec je nadherny krasne zere ale ona ne to je divny kdyby to bylo podminkama tak by na tom byl stejne i on ne? muzu teplozu premerit a vlhkost merim vlhkomerem foto udelam az pritel prijde z prace a pujci mi fotak i samce vyfotim aby si videl jak vipada nerozdil samicky maj zatim mensi tera delam nove velke

Oni budou asi jen 2, jen v tomhle vyjadřování aby se prase vyznalo.

jinak věty tohoto typu

mam jí v takovék stavu uz od chovatelky která je ma jen pro kšeft

mě vždy od lidí, kteří nemají o chovu zvířat šajn, slušně nakopnou. U chovatele, který své odchovy prodává, jsou zvířata vesměs v daleko lepší péči, než u těch, co na množitele plivaj výroky "jen na kšeft" apod. Ano, v tomhle případě to asi nebude ani tak od chovatele, jako spíš od překupníka. Přesto mě podobné výroky zvedají z křesla.

2x76x178- to je co za rozměry, v jakých to je jednotkách? ::)

Ta údajná "holka"- což si myslím že není- myslím že je to vyhublý samec, má kožní problémy. Nesvleky zřejmě způsobené nějakou kožní plísní. Vůbec neměla přijít do styku s tím 2. zvířetem. Je dost bídná, takže ji odděl a vůbec je nenechávej spolu, to další zvíře ji zřejmě dost stresuje. Co se týče toho kloubu a té kůže, tak s ní zajdi k veterináři, co rozumí plazům, doma to nevyřešíš. jediné co můžeš udělat doma ( a taky bys měla) je udělat těm zvířatům adekvátní podmínky.

Promiňte,ale váš problém je, že nečtete a nevnímáte co se tu píše. Pokud bude každý lego sám, v terárku na výšku, výhřevné místo nad 35°Celsia, možnost se schladit, hodně světla, UVB 5%, potom se nebudete muset radovat, že si lego vzal kousíček banánu, ale lego vymete plnou misku zeleného, což je pro leguána ta správná strava. Už tuto diskusi nemohu číst, protože mi stoupá krevní tlak a mít zadavatelku po ruce, tak ji inzultuji.

jo tak to necti nikdo te nenuti ja jen resim co je sni zitra sni jedu na veterinu a uvidim co mi reknou maj tam podmynky jake maji mit dnes sem koupila nejake specialni zarovky tak tam maji vetsi teplotu rosim ted jednou dene majji v misce vetsinou zelene kazdy den ho maji tak uvidim zda se zmatori zacinam delat velke terarium aby tam meli oba hodne mista

1. Nauč se proboha psát!!! Nedá se to vůbec číst. Čeština - pravopis, diakritika, to ti nic neříká? Já bych se za takové příspěvky musela stydět a jít se zahrabat dva metry pod zem. Kolik ti proboha je? Někdo ti tu radí a ty napíšeš, že pak uděláš přesný opak. Když nechceš brát v potaz rady od zkušených chovatelů zde na poradně, tak sem ani nic nepiš. Chudáci zvířata...

Ku***va,takíto ľudia ma už vytáčajú.Źobrú o rady,nemálo ľudí strávi kopec času na lúskaní debilných príspevkov,potom následným vysvetľovaním.Nakoniec dokopú pýtajúceho sa k vetovi a po nasadení liečby nie sú schopní ani popísať spôsob liečby,nieto ešte názvy liekov...Myslia si ,že "lego veto"spraví zázrak a všetko je o.k.Už nikoho nenapadne,že to môže pomôcť aj iným...
No nic,jedem dál,asi som vadný...:-D

když už, mě nikdo netlačil jít na veterinu já šla sama jen jsem byla tak blbá abych se zeptala na váš názor co by to mohlo bejt dostávala antibiotika ano už si nepamatuji název ale pomohli jí tlapku má už skoro bez otoku a pak jí píchli směs vitaminu tě jsem dostala mastičku na tu plíseň tak snad zabere omlouvám se ale když se někdo ptá na radu tak jsem si naivně myslela že pomůžete tak to sorry.

kdybys ji(je oba) krmila a chovala tak jak mas,nemusela bys behat na veterinu pro smes vitaminů.ta plisen bude 95% ze spatneho vetrani.kazdej ti tady rikal ze je mas dat zvlast a udelat jim oboum vhodne podminky.
prišla sis pro radu.. dostala si jich kotel a ted tu jeste hazis moudra.

na zacatku si rikala jak se dela velke terarko.. je hotove.. nebo je zatim jenom nakreslene? :-?

To asi měla již od překupnice, faremní leguáni to mají často. Ale pokud jsi je dala dohromady, tak počítej s tím, že ten druhý to bude mít pravděpodobně taky. tyhle kožní plísně jsou pěkné svinstvo, je to dost nakažlivé. A taky počítej s tím, že to od toho lega můžeš chytit sama.