Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python Regius - šupiny

Zdravím, v utorok (21.08.2012) sa ku mne dostal párik regiusiek, majú cca 3,5 roka a 110cm. Jeden pytón sa pred pár dňami zakalil a ako bol stočený na strome, všimla som si na spodných šupinách, že ich má na končekoch suché, či spálené?! Ten druhý je OK. Neviete, čo by to mohlo byť, resp. či sa to zvlekom dá do poriadku? Parazity vraj nikdy nemali, ani žiadne iné choroby.

S kadial beries vsetky tie zvierata?
To co sa tu v poslednej dobe ukazuje, by som is ja nevzal asi ani na krmenie... :-/

Par krat som nieco podobne videl u hadov, ktory boli dlhodobo na mokrom substrate. Pockaj do zvleku a zniz vlhkost. Aj teraz pred zvlekom nemusis rosit nejak extra velaAz ked sa odkai a pojde do zvleku tak jej dvihni VZDUSNU vlhkost.

Ak sa to nepravi samo, je mozne ze to bude este nejaka mykoza.

Hľadala som po vlákanch a našla som niečo podobné, myslím, že sa jedná o pleseň ako je táto: tera.poradna.net.
Myslíte, že by som to mohla začať liečiť roztokom Betadine?? Zdá sa mi, že to ide aj na druhého pytóna, mám ich od seba oddeliť, či liečiť spolu? V tera im nevlhčím, priniesla som ich 21.8.2012 a boli v pohode akurát ten jeden mal zospodu ružovkastné šupiny, ale keďže som sa s plesňami za 4 roky nestretla, nevedela som, že by to mohlo byť niečo také vážne navyše majiteľ vravel, že nikdy nemali parazity ani iné choroby.

Prikladám dnešné foto (skôr som ho nechcela otravovať, bol zakalený, ešte sa nezvliekol ale už sa odklalil):
[h7wiudc2_P1050755.JPG]
[pcdi9sn1_P1050752.JPG]
[g4el93b7_P1050754.JPG]

U regiusiek som uz viac krat videl pri vacsom roseni a vlhkom substrate ruzove mokvajuce okraje brusnych supin (tusim plesen?). Casom ked to prestane mokvat to takto zhnedne. Casom by to mohlo zmiznut samo ked sa supiny zrovnaju, len to netreba prehanat s vlhkom. V pripade ze to vyzera mokvajuco to kludne prebehni par krat betadinom, zviera samozrejme na suchom substrate (servitky, noviny). Ak je to suche (na dotyk) tak to uz bude zrejme zahojene.