Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhřez kloaky u žabky.

Zdravím,

dozvěděla jsem se (spíše vydedukovala), že má žabička (rosnička Karolínská - Hyla cinerea) trpí výhřezem kloaky. Dle popisu ve veterinárních rubrikách to odpovídá. Prý se to samo zahojí a nebo se to má citlivě vrátit zpět. Bojím se to udělat abych jí neublížila. Nemá s tim už někdo nějaké zkušenosti? Veterináři mi neodepisují a začínám být zoufalá, neb je to čím dál větší. Už je to venku přes centimetr...
Je to prý onemocnění z parazirů. A jak se zbavím jich? Bude stačit důkladné vyčištění terária a umytí žabky?
Předem děkuji za pomoc.

Že ti veterináři neodepisují se nemůžeš divit, to dělá jen minimum veterinářů. Zajdi s žabkou urgentně k veterináři, co má specializaci na plazy a obojživelníky. Doma s tim nic nenaděláš a pokud to necháš být, tak o žábu přijdeš. jak sis správně vyčetla, tak výhřez kloaky má u žab vždy nějaké příčiny, většinou endoparazity. Ale také nevhodné podmínky chovu. V čem a jak ji chováš? JInak pokud žába odkládá trus, tak společně se žabkou vezmi k veterináři její čerstvý trus na rozbor.

Mam jí v teráriu 40x30x30 ještě s jednou žabkou, která je v pořádku. Terárium jsem prozatím vyčistila. Problém je, že právě s tou veterinářkou, která je v nejbližším okolí se nemůžu spojit...
Navíc nevím, jak by jí chtěla vyšetřit, je to celkem skákací divoška.
Jinak děkuji za radu.