Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Guttata prvně žrala podruhé už ne.

Dobrý den,
mám měsíční mládě - samičku P.G. Když jsem si ji přivezla hned druhý den jsem krmila, jak mi bylo řečeno od chovatele, užovka po holeti hned vystartovala a v pořádku ho snědla i strávila. Když jsem ji chtěla po týdnu nakrmit, krmím mimo tera, jen se k holeti připlazila očuchala a pomalu odlezla, přišlo mi jakoby neměla hlad? podmínky v tera se nezměnili vlhkost mezi 50 -60 %, teplota pod bodovkou 35 v jednom rohu 25 a nejchladnějším 22, v noci klesa ke 20. Má misku s vodou z části pod lampou, větev, kameny, kůry na schovky, mechy, podklad rašelina. Jinak je živá v noci šmejdí a přez den je pod kůrou nebo na větvi a odpočívá.
Podotýkám že užovku ven nevytahuju, jen na krmení a jen měním v tera vodu. Mám tedy zkoušet krmit každý den? Nechci ji zbytečně stresovat:-(
Děkuji

Něco k tématu, kámoš má odemně letošní mládě, které mi normálně bez rozkrmování začalo žrát (asi 3x), pak si ho vzal domů a žralo mu asi 5x cca po 5dnech, pak žrát přestalo asi na měsíc a půl, tak sem si ho vzal domů, bylo takové "chcíplé" otevřel sem mu tlamu že ho násilně nakrmím a stačilo mu dát holátko do tlamy a zbytek už probíhal standartně (celé ho spolkl a ztrávil), po týdnu už žralo samo od sebe a bylo krásně vitální a "živoučké" zase po týdnu mu dávám a zase nechtělo, otevřu tlamu, dám holátko do ní a zase ho spolkl a ztrávil v pohodě. Tož s tímto sem se ještě nikdy nesetkal. Kámoš mu teď dává 14denní půs a za týden se uvidí jestli žere samo nebo jestli je to Užovka fon Hrábě aneb "pečené hole přímo do tlamy" :-)