Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výhřev terária pro F.Pardalis

Postavil jsem veliké terarium pro pardala, š 105 cm,h 80 cm,v 130 cm.
Teď se koupila výbojka Solar raptor 70w Flood.první meření na cca 50cm bylo 30 stupnu ..ale to byl venku hyc.(35 stupnu).
dnes jsem meřil znova (dnes je zima) a pod výhrevem je 27 !! :-? Přidal jsem tedy silvanii par38 75w .. pod výhřevem sice ok(33 stupnu) ale v půlce terárka je jen 23 az 24 u dna 22.

Nemá někdo zkušenost s výhřevkama od raptoru?prý docela topí při malé wataži.nebo poradi někdo kdo vlastní větší terárko jak to řesil.
světla pouzitá v terárku : Výbojka Solar raptor 70W flood
Topná žárovka Sylvania PAR38 75W flood
Zářivka Repti Glo 2.0 75cm + reflektor arcadia
Za každou rozumnou radu která pomuže děkuji

Já se domnívám, že půjde o špatně naměřené hodnoty. Máte kvalitní teploměr? Pokud používáte Raptorku 70w, ještě vám na to pere Sylvania s dalšími 75w, tak mi prostě neštymuje, že by mohlo být na výhřevném místě jenom kolem 30°C. Já Raptorky o téhle wattáži používám, visí ve vzdálenosti cca. 40 cm od výhřevného místa, a teplotu nad 30°C to udělá i bez pomocného zdroje. Takže bych hlavně doporučil to nějak spolehlivě přeměřit.

ale minimalni vzdalenost vybojky od zvirete je 50 cm.kdybych ji pustil na 40 cm.. mozna by to teplotu udelalo..ale pak by to mohlo vyzarovat moc uvb.. nemam ji zmerenou.domluval jsem se s madmikem na mereni na burze v holesovicich.teplomery jsem pouzil 3 a vsechny merí stejnou teplotu.

edit:sylvania neni flood ale spot.