Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekko vittatus

Zdravim,

uvodem chci rici ze jsem chovatel zacatecnik. vlastnim parecek Eublepharis macularius. Kolega v praci se prestehoval a byl nucen se zbavit dvou Gekko vittatus- daroval mi je i s terariem. Potiz je v tom ze samotne terarium je velmi stroze zarizeno a ja mam pouze zkusenosti s poustnim/polopoustnim typem. Zkousel jsem hledat ale informace ktere jsem nasel byli dosti strohe( hlavne poradnou vetev.....) co se tyce vlhkosti a teplot mi je vse jasne. jde mi o to co nejverneji napodobit jejich prirozene prostredi. Muzete mi nekdo prosim poradit ceho se vyvarovat a co je naopak nezbytne?? nejlepe ukazat nejake hezke fotky terarii ve kterych je chovate vy ci ve kterych by se jim mohlo take libit. dekuji za pripadne informace a fotky

Netřeba nijak zázračně napodobovat přirozené prostředí, do terárka hodně větví(u gekonů se mi osvědčily spíše silnější) nějakou tu odolnější rostlinu aby jí při svých nočních aktivitách moc nepolámali(scindapsus) a nějaký ten úkryt - třeba plát korkové kůry opřený o stěnu nebo cokoliv podobného, já rád používám korkové trubky co koupíš na burze nebo ve zveráči, zvířata je milují.
Večer po zhasnutí porosit ale ne zase moc.
Později sem hodím fotku svého terárka pro párek G. ulikkovski, tyhle dva druhy vyžadují podobné(shodné?) podmínky.
Původně jsem chtěl párek vittátů ale nakonec jsem si pořídil tyhle :-)