Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zazimmování,chov

Ahoj, mám dotaz na zazimování gekončíků .Mám samičku teprve prvním rokem,takže budu zimovat poprvé ale nevím,zdali ty dva roky před tím, než sem ji dostala byla zimována,takže se chci zeptat,kdyby teoreticky zimována nebyla , jestli to vadí.A co více doporučujete jestli jen vyplé topení nebo těch 10-15°C? Děkuju moc za odpověd :)

A proč ji chcete zimovat? Ono to není na škodu, ale zase to není ani nutný, takže pokud si nejste jistá jak na to, tak bych to neřešila. Jestli je v kondici, tak s vypnutým topením nebude nutno krmit. Na experimenty s 10-15 bych se vykašlala úplně, vzhledem k tomu, že se množí i bez zimování a nijak zásadně to nevyžadujou. Hlavně pokud není úplně ok (i když to není vidět), tak by na zimování akorát dojela.

dobře,vypnu tedy potom topení a krmit nebudu .ještě sem se chtěla zeptat,když bych chtěla rozmnožovat a moje samička doted byla sama, jak starého samce mámk ní koupit když jí je přes 2 roky? Někde sem četla zase , že se nedoporučuje jen pár, ale hodně lidí psalo, že to takle normálně má. Děkuji za odpověď

No, s tím krmením hlídejte, aby nehubla. Jedno jak starého, jen musí být v podobné velikosti, takže ne menšího. Může být jen pár, ale není od věci mít možnost je oddělit, kdyby něco. A nezapomeňte na karanténu, než je k sobě dáte - zrovna u gekončíků je celkem důležitá.