Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dotaz --želva zelenavá

dobrý den, dostala jsem od kamarádky želvu ,takzvaně ---na vykrmení-- protože jí doma nerostla, a usoudily jsme že když dáme dokupy její mrňavou a mou vykrmenou, tak jí to prospěje . Všimla jsem si ale,že malá želvička,když sedává na balkoně v písku ,co tam mají na hrabání ,tak z něj vybírá kamínky a polyká je. Nikde jsem nenašla zmínku o tom ,že by želvy potřebovaly potravní kameny,tak je mi divné ,proč to dělá,ta má ,větší ,písek ani kamení nepolyká.nevíte někdo proč to dělá? Není třeba možné,že by jí chyběly nějaké minerály? Jinak je čiperná ,žere velmi vydatně a začala růst.je to druh želva zelenavá

Dobrý den,
kamínky žere kvůli tomu že potřebuje minerály. Dáváte jí nějaké?
Musíte si chov želvy detailně nastudovat, není to na chov uplně jednoduché zvíře.. a podle toho co píšete v některých věcech trochu tápete..
Ideálně navštívit nějakého chovatele, nebo koupit knihu Želva zelenavá od Nataši Velenské..