Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivní užovka červená

Dobrý den,

Vím že tento dotaz tady byl již nesčetněkrát. Ale i po několika hodinách procházení stránek jsem nenarazila na tento konkrétní problém. Jedná se o užovku červenou 4-5 měsíců. Při dovezení byla vyplašená ale klidná neútočná, umístěna do terária vše v naprostém pořádku teplota prý 26°C osvětlení, miska s vodou... Již následující den a další dny poté se ale stáčel do pozice pro útok při jakémkoliv běžném úkonu jako měnění vody vyjmutí exkrementu.(Nebyl vytahován na "mazlení") Při prvním pokusu a vytáhnutí kvůli krmení cca po týdnu začal prchat syčet a několikrát jen přejel zuby nestihl se zakousnout. Po nakrmení se stav nelepšil. Na radu chovatele jsme zkoušely vyndat úkryty aby si zvykl na pohyb okolo. Při dalším kontaktu po 5ti dnech to bylo to samé vystresované zvíře které útočilo a syčelo i přes stěnu své ubikaci a při vzetí na ruku se okamžitě pokálelo. Týden na to přišlo období svleku. A světe div se z ďábla se stal najednou andílek.Naprosto klidný had. Ale jen co svlékl kůži tak nastalo předchozí chování. Chci se tímto zeptat a poprosit o radu jestli s tímto chováním nemáte někdo zkušenosti.Překvapuje mě to klidné chování v období svleku. Jen podotýkám že se nejedná o mé zvíře ale i tak bych byla ráda aby mělo co nejlepší péči. Předem děkuji za jakékoliv rady nebo Vaše zkušenosti.

Děkuji za přečtení a odpověď. Kdo se nezeptá nic neví :) Chtěla bych se dále zeptat jestli si myslíte že je možnost aby had začal alespoň akceptovat přítomnost ruky v teráriu kvůli údržbě. Přemýšlím o jeho odkoupení od nejmenované která se ho nyní bojí.