Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení na chov jed.hadů

Dobrý den,
delší dobu se chystám jít do nějakých evropských zmijí,zkušenosti mám myslím dostatečné...
Zajímalo by mě,jak je to s povolením,jaká je cena a hlavně co je pak potřeba splňovat za kritéria?četl jsem tu něco o nějakých pravidelných kontrolách v chovu,je to tak?
Když si hady nezaregistruju,co tím riskuju,v případě,že mě nedejbože něco kousne? (svedl bych to na berusky..:)
Kdo ví,jak dlouho u nás bude jedáky vůbec možné chovat,takže bych si rád nějakou potvůrku zavčas pořídil.

S pozdravem Karel L.

Povolení stojí litr a každé další rozšíření taky, (je jedno jestli o jeden kus nebo o víc kusů a víc druhů). Z tohoto důvodu mám občas taky něco "na černo", protože čekám až toho bude víc, abych zbytečně nerozhazoval. Nic mě ale ještě v tomto "přechodném" období nekouslo, takže s případnýma sankcema nemůžu sloužit - nevím... Kontroly tomu absolutně nerozumí, aspoň u nás, chodí ke mě jako do zoo. Mají pouze příručku o minimálních velikostech ubikací, jinak nic. Většinou mi ale kontroly nechodí, protože do toho vleze právě to rozšíření chovu a tím pádem jako by vše běželo odznovu - doufám že jsem se srozumitelně vyjádřil. Evropské zmije nemám, to musí zase někdo jinej.

Nemůžu to najít, ale asi to bude ono. Nejhorší na tom je že oni, vlastně u nás ony, nic jinýho nemaj a opravdu tomu nerozuměj, naštěstí jsou si toho vědomé a nesnaží se dělat vševědoucí a tak domluva je možná - Stále mluvím pouze o okresu Strakonice, možná mám jenom štěstí na lidi.

Mně když chodili na kontrolu tehdá ještě "nebezpečných zvířat", tak sice věděli, že ÚKOZ je, ovšem neřešili. Navíc neměli o plazech ani páru (hláška "leguán - to je to co mění barvy?" a jiné perly mě o tom dostatečně přesvědčily). Co je ale podstatné, tak to byli úředníci vstřícní, neprudící, příjemně strávený čas u kávy. No, co se změnila vyhláška a zvířata už nejsou nebezpečná, zato vyžadují zvláštní péči, tak se mě toto již netýká a tak nové informace neposkytnu.

Velikosti nádrţí jsou uvedeny v cm a platí pro dva exempláře. Pro kaţdého jedince navíc je nutné navýšit plochu o 20%. Při chovu jednoho exempláře lze sníţit plochu o 20%. Výjimky budou zohledněny u kaţdého rodu. U mladých zvířat je moţné chovat hady ve výrazně menších nádrţích přiměřených velikosti zvířete.

A prozradil byste nám, kdo píše ty "úžasné", emotivní články o "nebezpečných" krajtách a smrtících kobrách, na které není sérum? To by mě docela zajímalo... Někdy mě připadá, že to píše na redaktora přeučený kominík, nebo jsou ty články psány záměrně tak, aby vyvolávaly v laické veřejnosti strach a nenávist k chovatelům!

Díky

Snad ještě jsem zapoměl, to povolení se vystavuje na tři roky, potom musíš opět žádat o prodloužení, ale bezplatně. No, a tím rozšířením vlastně nastartuješ znova ty tři roky, dokonce se mi posledně stalo že jsem dostal jiný registrační číslo.

Jak bylo psáno povolení na 3 roky za 1000kč pak se bezplatně dá prodloužit kontroly KVS každy rok. Před vydáním povolení kontrola chovu (terária,podmínky chovu atd.)Při pořízení nového druhu nebo zvýšení počtu znovu žádat o nové povolení.Lepší je se domluvit s KVS co všechno plánujete chovat a odchovávat a napsat to při jednom,aspon u mě to tak šlo

díky všem za cenné informace a odpovědi!
na KVS zajdu a poptám se...je potřeba to mít předem,nebo to mohu vyřídit až po nákupu zvířete?
Za každé zvíře litr a za další stejného druhu další litr?Takže kdybych měl 5 druhů v párech...10litrů?
dát další 2litry za dva hady(chtěl bych párek),je docela pěkná pálka:-/
Odchovy je třeba nějak nahlásit a registrovat?
Budu potřebovat nějaký doklad o původu hadů?co když koupím odchov od neregistrovaného chovatele?

Aurifer,lebetinu a podobné jedovatější a větší zmije určitě neplánuji,nejdřív něco rozumnějšího,třeba ammodytky(jen nějak nejsou k sehnání,co jsem hledal nějaké inzeráty,neví někdo o nějakých?)

ahá,už chápu,dík...
A vyřídit si to tedy můžu i po nákupu hadů do jisté doby.
Upřímně mě to moc neláká,dávat státu další prachy, když tomu úředníci prd rozumí a jen budu registrovanej a bude se o mě vědět,že něco takového mám doma...kdo ví,za jak dlouho bude chtít nějaký chytrák z vlády chtít zakázat chov jedovatejch hadů a pod...a co pak?
Ale přesvědčili jste mě,jak si něco vyberu,zajdu na KVS,ten litr mě nezabije a pokud jsou ti lidi tam v pohodě a bude s něma rozumná řeč,rád to podstoupím.Riskovat nějakou pokutu a další senzaci pro média nebudu,ať Vám nedělám ostudu.

díky,tyhle jsem samozřejmě taky našel,ale to jsou nějaké raritní lokalitní a celkem pro mě i drahé(ale pěkné:-)).Nevím teda jaká je doba,pamatuju si na burzách před x rokama vždycky nějaké prcky,jak byli skoro za hubičku,to už se nechovají takové ty běžnější V.a meridionalis?

ammodytky se přestaly masově chovat, tak šla cena zase nahoru..co tě na tom udivuje? Albolábřata stála 50,- nebo byli dáváni zadarmo na zkrm. Pak se na ně většina chovatelů vybodla a dneska je skoro problém sehnat albolábra. Pokud ano, tak mládě stojí 40éček a víc. To je prostě normální vývoj.

jinak je dobře, že lidi pořád ještě chovaj lokalitní zvířata. za čisté se vyplatí si připlatit a pak to dodržovat.

dík za odpovědi,asi jsem zaspal dobu,burzu už jsem pár let nenavštívil no...
ammodytek je škoda,čím to,že tak vymizely?nové trendy?

No mláďata jsou to pěkná,ale to na druhé fotce mi přijde zbarvené celkem obyčejně ne?Ještě budu chvilku čekat,zda se neobjeví nějaké jiné a kdyžtak do nich půjdu.

Ony nevymizely akorát když je někdo má, tak je moc nerozmnožuje rozhodně né každý rok. Přeci jen není to zvíře, které má 5 mladejch a lidi se o ně poperou. Vždycky se to nějak střídá, je to taková vlnovka, jednou je mladých dost a nejsou zájemci a pak naopak.

Jdi do tady těch a neobracej korunu, určitě kouříš a piješ a do toho taky teče cash... :-)