Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s růstem

Čus, mám korálovku cca rok (+/- měsíc) a povyrostla jen o pár cm. Ještě neuloví ani živou malinkou myšku tak jí (mám holku) musím pořád dávat holátka. Mám terárko 65x40x40, na zemi lygnocel a smrkovou drcenou kůru, misku s vodou, větěv a nějaký kořen ze zveráče či co :D. Denně jí svítim od 6:00 do 20:00 a denně jí taky rosim. Taky se mi už dlouho nesvlíkla v celku. Dokážete poradit? Nepotřebuje větší tera? Někdo mi říkal, že kdyby bylo zase moc větší tak by z toho měla depky nebo co :D
Prosím o radu, díky :)

Takže,
1. kolik vůbec ta peltiska měří???
2. každej den neros, stačí 2x týdně, jen před svlekem zvyš vlhkost
3. osvdčilo se mi rozházet na jedno místo v terárku rašeliník a i hadi které jsem v misce s vodou nikdy neviděl ve vlhkém rašeliníku byli a pak se svlíkali v poho
4. Takhle dlouho svítit nemusíš stačí 10-12 hod já svítím od 7.30 do 19.30
5. Jestli jí opravdu je rok tak zatim větší tera nepotřebuje ae až bude dospělá tak jí kup min 90x50x40!

6. Popiš celé podmínky chovu- TEPLOTA, VLHKOST, JAK ČASTO KRMÍŠ atd.....

Takže,
1. Měří kolem 30 cm, +/- 1 cm - furt se vrtí tak nevím přesně
2. Každý den jsem nerosil, ale jelikož se už dlouho nesvlíkala vcelku, tak jsem postupně rosil víc
3. Ten rašeliník bych zkusil. Dá se koupit v zoo shopu?
4. Dobu svítění tedy zkrátim, jak ty říkáš od 7:30 do 19:30
5. Až bude dospělá tak mám určitě v plánu koupit větší. Chtěl jsem ho pořídit už teď, ale když neroste...
6. Teplotu má přes den mezi 28 - 30 stupni. V noci (když už nesvítim) klesne na 24 - 26 stupnů. Nonstop má zaplnou výhřevnou podložku pod tera.
Vlhkost se drží na hranici žlutého a zeleného pole, tudíž mezi 45 a 55
Nekrmím v pravdelných intervalech, ale tak jednou za 2 týdny, pak třeba za týden, pak jí nechám 3 týdny hladovět...

Takže píšeš, že máš campbellku, té rosit nemůsíš skoro vůbec jen každý den když se bude svlíkat. Jinak to svícení je v pohodě můžeš jí svítit jak si svítil. Topný kamen je u této korálovky zbytečný, můžeš ho vyndat nebo ho tam nech, ale na noc určo vypni, aby teplota na noc klesla tak ke 20 stupňům.

Má 30cm, tak je mládě nemůžeš ji nechat 3 týdny hladovět!!!!Mláďata se krmí v intervalu 4-7 dní, se nediv, že neroste chudák!!! Prosím krm jí víc. Moje campbellka je popelnice a žrala by furt.

Rašeliník tak klíďo dej tím nic nezkazíš. Koupíš ho ve zveráku sušený nebo najdeš v lese.
Má dost úkrytů? Korálovky se rády zahrabávají a schovávají, jo a ten lignocel není moc ok, pokud teda krmíš mimo tera tak je to jedno, jinak při pozření by mohl způsobit problémy.
A tera ji stačí až do dospělosti je to střední korálovka do 1 m.

Když jí je rok tak už nebude takové mládě ne? A taky jsem neřekl, že ji krmim jednou za tři týdny, ale občas (jednou do 3 měsíců) ji nechám vyhladovět no...Taky jsem ji krmil přes dva měsíce každý týden a že by nějak povyrostla se říct nedá...
Úkrytů má dost. Postavil jsem ji úkryt z kamenů a má tam takový kořen, pod kterým se může taky schovat. Má tam bohatou vrstvu podestýlky do které se taky čas od času zavrtá..
Co se týče toho lignocelu, když jsem si hada pořizoval tak jsem tu pročítal spoustu příspěvků a psal i dotazy a vesměs mi bylo řečeno, že je to jedno tak nevím...Každopádně zatím s vylučováním nemá problémy.
Vlhkost má mít tedy nižší ano? Myslel jsem, že sucho neni dobré...

Když se podíváš v jakém biotopu žije,tak logicky odvodíš vlhkost.
U mladých korálovek krmím den dva po vyprázdnění,když začnou brát skákavky a přibírají na průměru,tak zvolním na jednou týdně a světe div se rostou jak z vody.
Cambelky jsem míval na směsy písku a štěrku.Fungovaly ok.

čeče v jednom nejmenovaném sklenářství, kde jsem si občas dávala lepit urgentní terárka nebo nechala řezat sklo měli 2 guty. A ptali se na stejný problém, jako tazatel- že jim na 1,5 roku přijdou pořád takové malé a hubené. Na dotaz jak často krmí odpověděli, že 2 holata 1x za 3 týdny. Že jim to tak bylo doporučeno prodejcem...tak jsem jim vysvětlila, že je to jako dávat 12letému dítěti obden sklenku sunaru..sice na tom asi bude přežívat, ale na víc než holé přežití už mu nevyzbyde. A že maj krmit 1x týdně skákavkou a až žůžovky zesílí, tak myší. No a světe div se, užovky nabraly a začaly růst, že za 3 měsíce už zládly myš. A za rok a půl mi paní nabízela od nich mláďata a hrozně se divila, že jim bylo tak blbě porazeno ohledně krmení. takže na začátku toho všeho může být třeba blbé nebo špatně pochopené doporučení, jak zvíře krmit.

to je samozřejmě hovězina. pak by roční hadice neměla velikost juvenilního jedince. mládě musí mít dostatek potravy, aby mělo z čeho růst, protože první rok roste velice rychle. A vyhladovovat se vůbec nemá nechávat. To je jako dávat hladovku miminu. Vyhladovění je pro rostoucí organismus dobré tak na rozvrat metabolismu. Z kterého se mládě může buď úspěšně zotavit, ale taky už nemusí a může zůstat postižené (většinou "podražené"). Co se týče zverexu, tak jedna dobrá rada- NECHOĎ SI PRO RADY DO ZVEREXŮ ;-) páč tam vesměs vědí prd a už tuplem ne to, jak se o dané zvíře starat. Tudíž ani nemohou fundovaně poradit.