Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ošklivý zvuk (jako při dopíjením brčkem) při odtoku vody z terarijního jezírka.

Když jsem vyráběl druhé terárko pro svoji ještěrku, zakomponoval jsem do pozadí terárka potůček s vodou a malinkým jezírkem. Když se jezírko do určité výšky naplní vodou, začne voda odtékat hadičkou přes čerpadlo, které opět žene vodu přes potůček do jezírka. Bohužel při odtoku vody z jezírka celým terárkem zní šílený zvuk, jako když dopíjíte vodu brčkem ze skleničky. Za nedlouho se chystám do tvorby třetího terárka a taky v něm chci mít potůček (vodopád), jezírko...bohužel mám strach, že se jezírkem opět bude linout "brčkový" zvuk. Poraďte, jak byste řešili můj problém? Víc odtoků? Větší trubičku na odtok?

Čerpadlo je zcela ponořené do vody, takže jedině že by vzduch se dostával k čerpadlu hadičkou v jezírku pro odtok...Ale nevím, nevím - hadička nemá veliký průměr, trochu vzduchu asi sát bude ale nevím, zda i tohle trochu dělá ten zvuk. I kdyby jo, jak se tomu vyhnout při dělání druhého terárka?

Osobně bych to udělal tak že bych čerpadlo umístil přímo do nádržky s vodou a nějak ho zamaskoval a nemusíš vymýšlet žádné složitosti a od čerpadla ti půjde hadička rovnou do přítoku. Proč dělat věci složitě když to jde jednoduše ;-).