Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může smrdět žárovka nebo její součást?

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli žárovka exo terra Sun Glo 100W není moc do terária v40 š35 d50 a jestli může smrdět jako by se pálila,mam nový kabel i keramicky závit na žárovku tak nevím jestli ty výpary nemůžou něco udělat Legoškovi.Předem Děkuji za radu Jana

Za 1.- ano, na tak malou ubikaci je to moc silná watáž, zvíře bys tam upekla. A za 2. by smrdět neměla. pokud smrdí, tak se tam něco pálí a je potřeba závadu odstranit, protože ten smrádek chovanému zvířeti rozhodně neprospěje. nehledě na to, že tam je riziko, že vyhoříte.

Na leguána je to terárium fakt zatraceně prťavý, jak je teď velký? Nebo, pokud ho ještě nemáte, pořiďte nejdřív větší terárium a pak až leguána. Náš dospělý leguán by se do tohohle vešel leda kdybychom ho nakrájeli na tři kusy, počítejte s tím, že leguán opravdu doroste až k metru a půl, dobře živené kusy i trochu víc.
Pokud se někde přehřívá, může žárovka samozřejmě smrdět. Lepší pořádně kontrolovat, než vyhořet.

Moc Vám všem děkuji za užitečné rady dala jsem tam 4Ow,25W je málo protože mám doma docela zimu.Legoš Filip měří 60cm a terárko scháním větší(kdyby někdo o něčem věděl budu moc ráda),Filipa jsem našla venku proto je zatím v tak malém terku ale každý den ho vytahuji,koupu ho a mám pár větších klacků po bytě kde leze,leze i po záclonách na garnyže a tak.