Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zmije rohata

dobry den chtel sem se optat jakej ze druhovej rozdyl mezi cerastes cerastes a vipera cerastes u cerastes cerastes je psano zmije rohata a u vipera cerastes je psano zmije pisecna ale mne to pripadne stejne teda dle vzhledu predem dyk za odpoved:-)

Tak kamaráde, aspoň jsi to mohl napsat dobře a projevit tím trošku zámu o danou věc, tím víc, když se jedná o jedovaté. Rodové jméno velkým písmenem, takhle je na první pohled vidět, že "tomu nerozumíš", což spustí opravněnou vlnu nevole.

Takže druhovej rozdíl mezi Cerastes cerastes a Cerastes vipera (Vipera cerastes neznám, ale mohu mít mezery nebo to může být dříve používaný název, taxonomie se pořád mění) je ten, že jsou to dva druhy jednoho rodu, jak název napovídá. Liší se velikostí a mám zafixováno, že pozicí oka na hlavě a pokud se nemýlím, větší část areálu výskytu se překrývá.
Tak a teď si to jdu ověřit na net, jestli jsem si tu na sebe upletl bič nebo ne :o) Každopádně totéž jsi měl udělat i Ty a jako první.

;o)

Bandor, kua Ty jsi rychlej :oD