Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc - Gekončík je jako guma

Dobrý den, prosím vás, mám dotaz. Mám mladou samičku Gekončíka nočního cca půl roku a vypadá, jako kdyby jí nedorostly kosti. Tlamičku otevírá jen do poloviny a to tak, že se "zlomí", proto špatně přijímá potravu je vychrtlá a musím jí doslova krmit, spodní čelist se zdá oteklá. Nohy tahá za sebou - neumí pořádně chodit. Jako substrát používám kokosovou drť, jako potravu dávám cvrčky a jednou za čas moučné červy.

Já se jen zeptám, ono to není jasné - toho gekončíka máte doma půl roku nebo jste koupili půlročního v tomhle stavu?
Pokud ho máte půl roku, příčina je zřejmá - pro příště si nejdřív pořiďte dost informací týkajících se péče o zvolené zvíře a pak až to zvíře. Jestli žije půl roku jen z cvrčků ze zverimexu, kteří nijak extra nejsou živení sami a bez vitamínových a minerálních doplňků... tak se není čemu divit.
Pokud jste ji teď koupila, proč jste ji v takovém stavu kupovala?