Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem větve

Ahoj všem.mam takovej hooodně blbej dotaz :-) dala sem chamíkovi do terárka nový větve z vrby,nejsou tam ani měsíc a už začli černat.je jasný,že když jsou uřezaný,tak uschnou.tak se chci zeptat,jestli to nejde nějak obejít a jak často jim pak tyhle větve měníte?měla sem tam i větve z ořechu,ale ty nebyly takový,jako jsou ty z vrby,který jsou pěkně nakroucený :-)

Hele a byla jsi s ním už u toho "slibovanýho" veta? Ta jeho barva je fakt divná... Má to takhle fakt uplně pořád? Nepodařilo se ti třeba ho někdy zahlídnout dřív, než on zahlídnul tebe? (narážim na to, jestli prostě nemůže bejt z tebe z nějakýho důvodu v totálním stresu). Nebo nevidí třeba svůj doraz ve skle nebo nějakym zrcadle v místnosti? Je to fakt divný..

přiznam se,že nebyla...ale to proto,že žere,pije,stisk má pevnej a jiný špatný příznaky než je to zbarvení nemá.ale půjdu,teď z burzy sem koukala že tam byl MVDr.Honsa,tak zajdu k němu.no než zahlídne mě tak má zbarvení hnědo zelený,ale převládá ta zelená,neni to vyloženě ta pestrá zelená,kterou by měl mít,ale zelená tam je.a pak když vidí mě,tak se začne zkovávat a pak bezhlavě sleze až na dno terárka a zhnědne.a když vidí,že jdu,tak mu vadí moje červený pantofle,po kterých vždycky kouká,ale ty nosim krátce,tuto trvá dýl...terárko má z osb desek a jen v přední části sklo.stěny má hnědý,tak sem si říkala,jestli to nedělá i kvůli tomu,že má takový zbarvení.ale když vidí mojí mamku,tak se hned sápe ke sklu a pije od ní ze stříkačka,ale barvu má i tak hnědou,nebo teda v kombinaci s tou zelenou.když se mi ho podaří zítra vyfotit,dam sem fotku,jak vypadá než zhnědne.jinak přikládam fotku terárka,jediný,co je tam teď jinak jsou světla.výbojku sem tam dala špatně,takže sme jí zaměnili za reptiglo 5.0,trubicovka zůstala a ještě tam má denní dayglo 50W.

No hele jak to tak popisuješ, tak mám pocit, že je z tebe prostě vypsychlej... Pamatuju si z minula fotku, jak je celej tmavě hnědej na gauči. Tak me tak napadá, když píšeš, jak se před tebou urputně schovává - jak jsi ho na ten gauč dostala? To musel bejt asi celkem boj, ne? Bejt tebou bych takovýhle věci už neopakovala a nechala ho "doma", dala mu co největší pokoj, moc k němu nechodila, vyhodila červený bačkory a třeba mu zařídila i trochu víc soukromí v podobě nějakejch kytek, kam se může před tebou trochu schovat, když se mu nelíbíš ;)

Chápu, že to asi není to, co by sis představovala, já bych taky radši chtěla cháma, kterej mi radostně poleze po rukou a bude mi vesele sám od sebe cestovat po bytě, ale nemám ho, mám totálního strašpytla, tak ho nechávám bejt v terku a snažim se se od něj klidit. A doufám, že z toho třeba vyroste ;-)

větrání v terárku mam řešený z tý přední strany a pak polovinu stropu.jinak na ten gauč sem ho dostala tak,že šel na procházku.on si vždycky řekne,vždycky je dole na liště a škrábe na sklo :-) ale i když je venku z terárka,tak má pořád takovou barvu.i když sme ho brali ven na sluníčko,tak byl tmavej,ale po chvíli začal chytat krásnou zelenou do doby než sem ho musela chytit,protože si to vždycky štrádoval do tůjí :-D. teď na mě kouká z terárka,co tady dělam :-)každej chamouš je jinej,tuten je holt bojácnej a nic s tim neudělam no :-) a jaký kytky jim tam ještě třeba dáváte?už mi tady byly porazeny dva typy.já sem tam dala tu bromélii z důvodu,že se v ní zachytává voda a drží tak i nějaký to procento vlhkosti.já si jen myslim,že nemocnej neni a neni proto důvod s nim chodit k vetovi a zbytečně ho tak stresovat,když už takhle je dost vystreslej ze mě... :-/ a to mu nic nedělam...a ráno se mi ho podařilo vyfotit jakou má barvu,když mě ještě nevidí...pak jí sem dodam

vlhkost u jemenaka neres.. kup kytku po ktery bude moct lezt a schova se za ni.. takze treba tu monsteru.nebo velkou sefleru.a kdyz mu nedela dobre to ze ho mas na ruce tak ho na ruku proste neber..
to ze dole hrabe na sklo neznamena ze si rika o to ze chce ven.. ale neco se mu tam nelibí

Tak máš tam bromélii kvůli vlhkosti nebo vlhost neřešíš? ;-)

No, klasika je benjamín, dobře se po něm leze, je pěknej a celkem drží... Já mám teď u cháma i ten nejklasičtější fíkus (teď jsem zjistila, že se jmenuje fíkovník kaučukodárný:) ).

Tak ho k vetovi netahej, když nechceš a myslíš teda, že je to fakt tim stresem... (což by teda každopádně chtělo taky vyřešit, pokud je to takhle permanentní, tak ti taky může brzy chcípnout). Ale pokud chodíš na burzu, kde je i vet, tak bych mu tam aspoň ukázala fotky, schválně co na to řekne..

mně se líbí ten fíkus,ale přijde mi,že to má na něj moc tenounký větvičky a že by jí hned zlámal.no myslim si,že to tim je,ale nevim,co by ho mohlo v terárku ještě stresovat... :-/ na burzu chodim,ale teď na poslední burze sem tam veta neviděla,ale na příští si pro jistotu vezmu kdyžtak fotku :-) ale stejně to prostě nechápu,on je takovej od doby,co má prostě nový terárko.přijde mi,že mu vadí celkově ten prostor :-D že neni v tom,v čem byl původně...ale já ho přendat musela,protože to pro něj bylo malý

No on je fíkus a fíkus, doma mám takovou potvoru nítěnou (měla jsem ho u samice, samec nevim, jestli by to nezlámal, no, pořídim novej), ale třeba můj děda má fakt silnej a robustní, záleží na podmínkách a péči... Ale když skočíš do nějakýho většího zahradnictví nebo i do nějakýho Hobymarketu, tak tam určitě natrefíš na kupu vhodnejch kytek...
Jiank ten fíkovník kaučukodárný je dobrej v tom, že se za těma jeho velkejma listama chámovi dobře schovává.

Co se týče zbytku, tak už prostě nevim...

jenomze takhle velkej ficus s tlustsima vetvema bude stat raketu.. ja bch tam dal potos a monsteru a dal bych to neresil.

shefleru mam uz asi pul roku.. a vypada ze i roste.. normalne ji mam na spodku v kvetniku ve kterym sem ji koupil..obcas se zaleje.. obcas ne.. a jede si..ale je to pod vybojkou.. tak nevim jestli to je tim..ale vseobecne pod tou vybojou kytky jedou jak blaznivy

v původnim sem neměla ani živou kytku jen umělý...každopádně teď sem mu byla narosit terárko a chlapec se nějak rozčílil,takže mě kousnul :-| ještě,že sem měla mikinu.ale když se zakousnul a začal házet hlavou do stran,tak sem mu barva měnila až do tý jasný zelený,což mě překvapilo..ale nestihla sem to vyfotit nebo teda stačila ale vzhledem ke kvalitě mýho foťáku to neni vidět,tak přikládam alespoň to,co jsem stihla

tak kdyz jdu narosit..tak narosim.a nesermuju tam rozprasovacem.. vis ze je ztebe vystreslej a jeste tohle.. mas ho nechat v klidu a nevsimat si ho.kup velkou zivou kytku.. prdni ji tam a nech ho bejt.. pak casem mozna bude v poho..ale timhle vecnym stresovanim ho tam maximalne slehne v palici. z ty fotky mi prijde jak kdyby mel krivou helmu..?. je to mozny?

Křivou ji má hodně. Ale pokud ji má tvrdou, tak se asi nic moc nedělje. Ještě k tomu koustnutí, Když se zakousne a ještě mlátí hlavou, tak to se fakt bojí a kouše ze stresu a z bojácnosti. Já bych ho fakt nechala a vůbec si ho nevšímal, rosila bych ob den nebo jednou za tři dny a jen bych mu tam dala cvrkouny a klidila bych se i s červenýma bačkorama.

mamka měl na dlani nadílku a on byl spokojenej ale i tak tu barvu měl pořád takovou no....

jí prostě poch**l ruku, no...to se občas stane ;-) Ejakulát to být nemohl, to by po ní musel jezdit vysunutýma hemipenisama. Pokud to bylo jenom kloakou, tak ho zřejmě z nějakého důvodu svědila a drbal si ji. A při tom se vymočil.

Nemůžu to najít, ale mám pocit, že na podobnou chameleoní "onanii" tu nedávno Aurifer (pokud jsi to nebyla ty, tak se omlouvám, že si tě beru do pusy;)) psala, že se může jednat o parazity -> cháma svědí kloaka a to "užívání si" je vlastně drbání. Zkus poslat bobek na rozbor, za to, kromě pár kaček, nic nedáš ;)

Edit: Ale ten ejakulát?? Ten nevim, jestli do toho uplně zapadá...

Na spoustu burz teď jezdí myslim že Exomed, kterejm dáš bobek a oni ti ho zanalyzujou (to kdyby se ti nechtělo shánět veta... což se ti očividně moc nechce;-)). Mrkni na jejich stránky, myslim, že tam mají i návod, jak správně vzorek na rozbor odebrat. Kdyžtak mají i izerát na ifauně, nebo aspoň měli (pardon, jsem trochu lína ti to hledat;))

On tohle ani nebyl ten inzerát, kterej jsem původně myslela, měli tam ještě jeden, kde psali, na jakejch nejbližších burzách budou. Tohle jsem našla extra, tak jsem si řikala, že ti to sem hodim, protože u tohohle se už fakt nebudeš mít na co vymluvit :-D

No každopádně dej vědět, jak to dopadlo, toho tvýho černocha už tu řešíme celkem dlouho...

Ahojky lidičky.tak vám chci povědět o našem chamoušovi jak to s nim vypadá.před 14 dny sme mu namontovali na terárko ,,krabici,, aby sme do toho mohli umístit výbojku.od tý doby,co tam je výbojka má chamouš nádhernou pestře zelenou barvičku. :-) když se přiblížim k terárku ve smyslu,že mu tam jdu dát cvrky nebo jen narosit,tak se naštve,nafoukne se a zflekatí :-) takže zase hned jdu,protože mi hned útočí po ruce,takže mu tam kolikrát nestihnu ani postavit krabičku s cvrkama.a když sme ho měli tudle venku,tak se začal tou kloakou drbat o přítelovo ruku,takže v pátek,pokud to vše časově vyjde,jdeme k veterináři,a ještě se zeptam pod zdrojem má 34°C,stačí to?nebo mu tam mam navrtat ještě jednu na vyhřívání?alespoň tu DayGlo 50W?

Tyjo, ten tvůj chameleon je mi teda záhada! Nejdřív mu tam dáš výbojku, on zčerná, výbojku dáš pryč, je černej dalšího půl roku, vrátíš výbojku, šup a máš zelený zvíře?

Někdy mám pocit, že čim víc toho o chameleonech vim, tim míň jim rozumim (sama se teď dost "peru" i s tim svym..).

no já se v něm taky nevyznam.ale původně sem tam tu výbojku dala špatně,takže proto asi i zčernal nebo nevim :-) já vážně nevim čim to je,že je takovej...teď je i dost agresivní,takže se ho bojim,když mu tam dávam cvrky.ale přijde mamka a od ní se napije ze stříkačky,přijdu já se stříkačkou a sežral by mě.navíc,já jak sem začátečník,tak je pro mě všechno nový.teď mam ještě gekona a felsumu,tak sem na ně zvědavá

já sem toho měla nastudováno vcelku dost a myslela sem,že bude vše ok.jenže bohužel nebylo.o každym zvířeti si nejdřív nastuduju zase nejsem uplnej debil,abych si pořídila něco,o čem nemam ani páru a nevim,jak se o to postarat.tady ten problém,kterej nastal pořádně ani nevim,proč byl.ale myslim si,že už se konečně vyřešil,protože chamík už konečně po asi půl roce vypadá zase tak,jak vypadat má.navíc gekona mi dala kamarádka,která už ho nechtěla a neměla ho kam dát,tak než aby ho nechala umřít sem mu koupila terárko,hezky zařízený a vzala sem si ho.felsuma je ještě malinká ale prospívá pěkně,takže snad se žádnej problém nenaskytne.a navíc si myslim,že chamoušové sou obecně nevyspitatelný zvířata jednomu vadí to,druhý mu ne.každej nějak začínal a chyby dělal,ale zároveň se poučil pro příště.tak to mam i já

mně nepřijde, že by se ten cham měl šaptně. Je v dobré kondici a majitelka se to snaží vychytat. Holt ji zvíře nesnáší, to se občas stane...u mně někteří plazíci taky vysloveně nesnáší manžela, co se o ně běžně nestará :-)JInak ono pokud máš těch zvířat víc a méně si všímáš individuí, tak ti možná přijdou jako všichni stejní. Jenže nejsou, stejní nejsou ani hadi a ti jsou na tom intelektuálně ještě níž než ještěři. Nevidím důvod, proč by tazatelka nemohla pořídit další 2 plazíky.

Ále, nebijte mě! :) Já to nemyslel zle, samozdřejmě, že přeju aby ji vše klapalo jak má a jednou se tak krásně usmála (jak jsem se v tu dobu usmál já, byl sem štestím bez sebe :D) při tom jak se klube z vajička první chovanec:)

Jinak jde možná o to, že já odchovy po měsíci-dvouch dávam pryč, nechal jsem si jen 2, a všímám si všech zvířátek, nejsem ten kterému jde jen o odchovy či peníze, už ani nemnožím, teď jen čekám na kuhliky a ciliaty až se potatí a dál budu jen zájmový chovatel, mám doma víc zvířat, ale nemám jich zas stovky jako tu někteří :)

Zase si mě špatně pochopila :) Já už melu pátý přes deváty, měl bych jít už asi spát :) Jinak : samozdřejmě že i ti co jich maj stovky můžou být zájmový chovatelé a ti co sou v česku tak na 99% i jsou :) Přecejenom nedá se chovat 4 druhy když chceš mít celou kolonii těch a těch nebo z každého druhu pár, první si řekneš jo ti sou krásní, fascinující pořídíš si pár, takhle začíná každej terarista po měsíci dvou už ti vrtá jaký dál, atd atd po roce někdo po víc už člověk ani neví kam rvát terárka/boxy/... :D

ve špatné kondici určitě neni.stisk má pevnej,svlíkat se svlíká,žrát taky žere a to jak cvrčky tak kobylky.teď teda moc nejí,ale co si dělam poznámky,tak to vždycky sem tam tak má,že v jednu chvíli sežere cvrčků klidně 20 a jednou zase jen 5.i když se o chamíka staram od malinka jako jediná,tak mi to vrací takhle :-) ale což,třeba ho to někdy přejde,uvidíme.kromě chamíka mam gekona nočního a felsumu madagaskarskou,to je všechno,co zatim mam.až budu mít čas a peníze,tak si chci pořídit ještě něco,nejspíš agamu vousatou nebo tak něco.uvidim,zatim mam tady ty 3 prcky a když budu vedět,že si můžu dovolit jak finančně tak zkušenostma další zvíře,tak do toho půjdu.vždycky to byl můj sen a hlavně mě to baví.nepořizuju si to jen tak pro okrasu.ale teď sem strašně ráda,že chamík konečně chytil barvu,jakou má mít :-) ještě mi teda dělá starost to drbání tý kloaky o ruku.já bez návštěvy veterináře sama nezjistim,jestli nemá parazity,že jo?

no v terárku sem se popravdě moc nevšimla.jen vim,že sem tam dělal to,že když si ulevil,otřel si prdku o větev,ale to asi dělají normálně,ne?takže to řešit nemam?já ho nechci zase stresovat převozem,když teď konečně zezelenal :-D.teď sem mu změnila vitamíny nebo teda vápník z biominu H na plastin a teď ještě musim sehnat roboran místo reptivitu.biomin i reptivite jsou vcelku dost drahý a co mi tady jeden chovatel psal,tak ani na tu kvalitu nejsou moc dobrý.

tak on plastin stojí 45kč a biomin o 60 malých sáčkách 230kč,což je vcelku sakra rozdíl a já samozřejmě jako chudej student :-D na to pořád nemam to kupovat.takže kilovej plastin ideální :-)ono totiž když sem si chamouše koupila,tak mi přímo chovatelka doporučila reptivite,jenže už mi neřekla,že mu mam koupit ještě samotnej vápník,takže sem si koupila alespoň ten biomin tehdy

To bude v pohodě, neřeš to a uvidíš co dál :)

Jinak pogony? Néééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé ! Rychle od nich ruky pryč! Pokud nemáš miliony v kapse tak to ndje, sou to strašný popelnice a pokud jim nedáš den nažrat sežerou i tebe :D :) Nechci tě nějak odradit, sám mám pár agam, ale kdybych věděl jak moc žerou tak bych nad něma teď dost přemýšlel :D

nemam to řešit,jo?jak už sem tady psala dřív,mamině to taky dělal,ale ta mi řekla,že pak měla na ruce jeho ejakulát,sama sem to neviděla,tak nemůžu posoudit,ale budu jí věřit :-) já sem to o nich slyšela,že žerou jako blázni :-) já si ale pěstuju sama cvrčky nebo teda udělala sem zatim jednu kladničku a teď už z ní mam asi tak 0,7mm velký cvrky,kterýma krmim felsumu,tak se chystam na další,aby jich bylo víc.ono to vcelku dost dlouho trvá,jak sem tak koukala než vyrostou potvory jedny....já toho teda zatim o agamách nemam moc nastudováno,ale žerou i saláty?nebo zeleninu?samozřejmě většinu jídelníčku tvoří cvrčci atd předpokládam...

No nebo kdybys to řešit přeci jen chtěla ale nestresovat zvíře, tak bys mohla vetovi jen odnést bobek... Měl by ti poradit, jak ho správně "zajistit"...
Tyjo, ale stejně je mi to fakt záhada, jak byl tahle hnědočernej, takovou dobu!! A přitom teď vypadá uplně normálně chameleonovatě! (až teda trošku na tu přilbu, no. Stalo se mu něco? Nebo mu to takhle narostlo "samo"?).