Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Péče o mikrocvrčky

Zdravím. Tak jsem se rozhodla pro vlastní chov. Vylíhla se mi celkem slušná hromádka prcků. Prosím o rady, jak se o ně starat. Jaká je optimální teplota? Jakou dáváte stravu? Mám je zatím na navlhčených papírových utěrkách s proložkou od vajec, ještě další se líhnou. V minulosti jsem měla mikráče pro malé kudlanky. Při pokusu většího odchovu mi pochcípali (možná nedostatečná vlhkost?), těžko říct, čím přesně to bylo. Proto se ptám na vaše osobní zkušenosti, aby mi prospívali :-) Předem děkuji za všechny odpovědi.

[http://www.chovatelsky-raj.cz/images/zvirata/ziva- zvirata-001-cvrcek_fb.jpg]

Teplota stejná jak u dospělců, akorát potřebují vyšší vlhkost. Stačí jemně porosit proložky. Rosím je tak, aby nikdy ty proložky úplně nevyschly. Zároveň je potřeba dávat bacha na plísně. Krmím krmením pro rybičky a kočičíma granulema, piškotem, jako zdroj vody listy pampelišky nebo čínský zelí. Případný zbytky je potřeba každej den odstranit.

To odstranění zbytků každý den si moc nedovedu představit :-D ty malý potvory jsou úplně všude, lezou i po stěnách a teď mi jich dost zdrhlo, když jsem tam přenášela další vylíhlé :-D Jsou jako mor. U dospělců je to v pohodě, ale tohle bude šílený. Jinak děkuji za odpověď :-)

No jestli je řeč o zbytcích salátu apod, tak to není taková věda... Dáš jim tam list, a co do večera nesežerou, tak prostě vezmeš, lehce zaklepeš, pokud na tom ještě nějaký mimina jsou, a můžeš vyhodit.. Časem zjistíš, kolik toho dát, aby skoro nic nezbejvalo.
No a co se týče jinej zbytků, jakože nedojedenejch granulí nebo bobků, tak to zatim neřešim a rostou jak z vody...