Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnička belopruhá (karolínská)

Dobrý den,
Chci se zeptat co je pravdy na tom že v ubikaci žabek nesmí být tepelný zdroj? Přemýšlím totiž o chovu anolisů karolínských a rosniček karolínských ve společném paludáriu. Obývají stejné území a velikostně by rosnička neměla ohrožovat anolise a anolisové rosničky. Co si o tom myslíte? rozhodilo mě akorát to světlo vs rosničky. Děkuji

Tepelný zdroj by u nich neměl být v tom smyslu, aby se k němu žáby nedostaly a nespálily se. Takže pokud by tam byla třeba výhřevná žárovka, tak ji buď dát mimo terárko (navrch) nebo zakrýt kovovou sítkou, aby na ni žáby nemohly skákat. Ale co se týče těch ciner, tak se opravdu nespoléhej na to, že

velikostně by rosnička neměla ohrožovat anolise a anolisové rosničky.

páč pořádná adultní samice cinery samičku karolíňáka celkem v pohodě zvládne ;-)

jakou žabku by jste mi doporučila, co třeba rákosnička? květináč se žárovkou mam krytý i teď pletivem. Takže jde jen o to aby se nedotkla žabka žárovky? Pod ní nebo po květináči se pohybovat může? nevím jak jsou žabky inteligentní na to aby se zdržovaly dále od světla, terárium má délku pře 80cm a světlo je v rohu tak se maj kde zdržovat. jo ještě je tam 20cm hluboká voda bude tam několik kořenů vyčuhujících nad hladinu a pískované pozadí, voda neni po celém dně, je to pruh široký 20cm takže by se žabka měla dostat ven. Víc by mi tam pasovala ale ta rosnička. Děkuji

co se týče rákosniček a Anolisů, tak se jedná o zvířata z uplně odlišných částí světa a s odlišnými nároky. Navíc vzhledem k tomu, že zřejmě neseženeš odchovovou rákosničku ( u karlolíňáků sehnat odchovové není zas takový problém), tak by akorát hrozilo nakažení anolisů nějakou nemocí, vůči níž nemají přirozenou imunitu. Já bych k nim žádné žáby nedávala.