Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem felsuma madagaskarská

Ahoj všem.chci se jen optat,na burze jsem si pořídila felsumu,mam jí v terárku o rozměrech 60x60x30 (v.d.š),větrání je tam 2cm pruh přes celý strop.světlo tam má 50W Dayglo a reptiglo 13W.krmim jí malejma cvrčkama,který obaluju v reptivitu a biominu plus k tomu dostává kašičky (přesnídávku,banán,a pak přímo od robimausu ty namíchaný)chci se zeptat,jestli v terárku o těchto rozměrech mohou bejt dvě felsumy?a jestli nemam raději to větrání zvětšit?pootvíram i oboje dvířka tak na 5mm.děkuju

Větrání určitě zvětšit, tohle je nedostačující. Taky by neuškodilo přidat nějaké další větve(bambusy) aby se pro zvířata zvětšil užitný prostor terária.
Jinak v tomto prostoru s dostatkem příležitostí k lezení a úkrytu by dvě madagascariensisky být mohly, ačkoliv nějaká hloubka navíc by určitě neuškodila.
Z toho reproduktoru nebo co to je nalevo asi příliš odvázané nebudou :x:

ani když nechávam pootevřený ty dvířka?já spíš nevim,jak to terárko popřípadě odvezu,protože je vcelku křehký,leda by to někdo udělal u nás doma :-( jak je tam zatim jenom jedna,tak se pořád drží jen na tej levej straně na tom nejširšim babusu u tý UVB zářivky a taky si leze na ten květník z venku.

Ten strop je vidět pod takovým silně zkreslujícím úhlem...hádám správně, že ta větračka vede podélně jeho středem? Nejjednodušší by bylo odlepit to sklo pode dveřmi, dát tam poloviční a mezi něj a posuvnou lištu pro dveře nalepit další větrání. Popřípadě odlepit boční stěnu, vyříznout z ní několik centimetrů pruh skla a nahradit kousek nade dnem pletivem.
Tak jako tak budeš muset felsumu vytáhnout a dát na dobu "operace" jinam...je kam?

jojo,to větrání je přesně uprostřed přes celý strop,ale pouze 2cm.a když bych rozšířila pouze to větrání na stropu?lepší by byly teda dvě pro lepší cirkulaci,že jo?já mam jen strach,že při převozu to terárko rozbijeme,protože nejspíš neni z tvrzenýho skla a je opravdu křehký.jelikož je felsuma ještě malá,tak bych jí mohla dát do přepravky,pokud to tedy jde?akorát nevim,jak jí budu chytat...a ty vitamíny jsou v pohodě?ten reptivite a biomin?

To další větrání tam není pro lepší cirkulaci, ale proto, aby vůbec nějaká cirkulace byla ;-)
Nemusíš převážet celé terárko. Prostě odlep to sklo, do kterého chceš zasadit větračku a omotej bublinkovou folií, zbytek terária nemusíš nikam tahat.
Koukám, že je to sklo podezřele tenké...kolik to má? Tak 2, 3 milimetry?
Když jí zajistíš dostatečnou teplotu, vlkost a větrání, tak v té přepravce chvíli vydrží...sice si nějaký ten stres odnese, ale je to lepší, než dlouhodobý pobyt v nevětraném teráriu.
Mnohem lepší by ale bylo sehnat plastový box (IKEA, Hornbach...), postavit na výšku, vyvrtat do toho díry na větrání dole i nahoře, dovnitř pár větví. K jedné straně postavit třeba obyčejnou lampičku (než dáš felsumu dovnitř, změř si, jakou tam máš teplotu a vlhkost, hlavně by se ti to nemělo zapařovat). A čím dříve bude mít to terárko hotové, tím lépe.

aha,já myslela,že ho převezu celý...akorát toho skla pod dvířkama se bojim,ho odlepovat.no má 3mm,je to fakt málo,když sem ho umejvala než sem tam nastěhovala felsumu,tak se to sklo pěkně prohejbalo...no já mam malou přepravku,která jí bude stačit,světlo postavim nad to a je to.nedala bych tam to víko od tý přepravky,ale dala bych tam pletivo,aby přes to svítilo to světlo a mělo by to bejt ok.jeden chovatel tady mi řek,že to větrání stačí,ale raději se ujišťuju...a jak tak koukam,tak nestačí...a ty vitamíny?

Kde jsi vůbec přišla k teráriu z tak tenkého skla? S tím se nesetkávám ani u těch maličkých, natož u něčeho, co má objem přes 100 litrů. Se vůbec nedivím, že se tomu při manipulaci prohýbají stěny. Docela riskantní záležitost...stačí troška neopatrnosti, prakticky sebemenší náraz a můžeš se dát na tvorbu vitráží...

Ohledně těch vitamínů - neznám zpaměti složení všech možných vitamino-minerálních směsí na trhu, ale ono je to většinou dost podobné. Pokud nejde o nic speciálního pro konkrétní účel, vyjde to obvykle na stejno. Hmmm, je to tento Reptivite? http://www.akva-exo.cz/detail/teraristika/vitaminy -mineraly/jen-vitaminy/1657/
Podle složení má poměr Ca : P 2:1 - 3:1 by bylo ideální, tak by nebylo od věci k tomu nějaký vápník přidat...třeba nastrouhanou sepiovou kost. Pokud tím jen obaluješ krmivo, předávkování vápníkem se bát nemusíš, menších nadbytků se zbavují výkaly. Ale spíše mne tam zaujal ten vitamin D3, kterého nemá právě málo a ve spojení s UVB by felsuma mohla dostat více, než snese. Přebytek D3 způsobuje ukládání vápníku do měkkých tkání a orgánů. Co přesně to máš za Reptiglo?
Ten biomin jsem zkoušela hledat, ale očividně se ho vyrábí několik druhů...nevím, který z nich máš.

k terárku jsem přišla na burze v Plzni,když sem si koupovala chamíka,jenže jelikož ten rozměr nebyl dostačující chamoušovi sme udělali nový z osb desek a tuto mi zbylo.tak sem přemejšlela co s nim a pořídila sem si do něj felsumu.jeden pán mi na tej burze taky říkal,že sou ty terárka nekvalitní,že si u něj sám jedno koupil a dost se bál,aby ho dovez celý.jinak ten reptivite je to tenhle,cos našla a ten biomin mam tuten http://www.zbozi.cz/vyrobek/biomin-h-60xsac-prasek /

navíc ten reptivite sem na burze viděla vždy s obsahem D3.a co by se stalo,kdyby toho D3 přijímala víc,než by měla?a když jí ten reptivite budu dávat 2-3x týdně?tak je to moc?teď se vcelku bojim,aby chamouš,kterýmu ten reptivite taky dávam,neměl z toho nějaký problémy...a to reptiglo tam mam todle http://www.zoohaus.cz/katalog/teraristika-potreby/ kompaktni-zarivky/exoterra-reptiglo-5-0-uvb-13-w-t ropicke-svetlo.htm