Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka mexická + užovka červená

Dobrý den,

doma mám 4 roky starou korálovku mexickou (vše OK), teď mám možnost dostat do bytu větší terárium (cca 100x50x80).

Dotaz zní, je možné chovat v jednom větším teráriu dospělou korálovku s buď mládětem nebo odrostlejší užovkou červenou? Samozřejmě stejného pohlaví. Hrozí kanibalismus?

Od jednoho chovatele jsem slyšel názor, že by se nemělo nic stát, ale nějak mi to nesedí, tak radši googluju a ptám se všude možně.

Děkuju za odpověď, hezký víkend.

loading...

S mládětem určitě ne. Korálovky se i v přírodě pravidelně živít studenokrevnými živočichy a dle krásných homeopatických pravidel jsou nejlepší potravou pro hady hadi. Obsahují všechny potřebné živony :))
Korálovky celkově bych skupinově raději neriskovala ani s jinými korálovkami, natož jiným druhem a k tomu mládětem. nejsu to právě nejvyhlášenější kliďasové.