Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svlek

Zdravím lidi. Potřeboval bych poradit s krajtičkou právě se svléká, ale místo toho aby byla ve vlhku u misky a odírala se o kameny tak se vysušuje na topném kabelu a když ho vypnu tak si zaleze do skrýše a nevyleze dokud jej zase nepustím. Nějaká rada prosíím ?

Pokud se začala svlékat před dvěma týdny (odloupnutí kůže, ne pouze zakalení zbarvení) a neporadila si ani s hlavou, tak už tu kůži bude mít zaschlou a budeš jí s tím muset pomoct. Nech ji chvíli máčet ve vlažné vodě (+- 25 stupňů) a zkus, jestli se potom začne svlékat sama. Když ani to nepomůže, budeš jí asi muset pomoct ručně...pomalu a opatrně.