Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Skleněné terárium

Zdravím. Mám krajtu kobercovou a chovám jí v terárku z OSB. Je v pohodě až na to, že se v něm dost blbě udržuje vlkost. Našel jsem na chalupě pěkný a idealně velký skla z bývalého zasklení na balkon. Napadlo mě, že bych si udělal nové skleněné terko. Tímto vás prosím o nějaké rady se stavbou, zda se například muže udělat konstrukce z dřevěných latěk do kterých pak sklo vsadim atd. Myslim, že ve skle by se ta vlhkost udržovala lépe a hlavně v bytě si myslim bude sklo i lépe vypadat. Díky moc za rady a názory.

Stará skla se řežou docela špatně, vzhledem k tomu, že se to láme kde chce... Netuším jakou máš šířku skla (ale standardně se na okna atd používá 4mm), u většího hada jako je ta krajta, bych volil rozhodně když sklo, tak alespoň 8mm. Hlavně bez zkušeností s prací se sklem bych se do toho ani nepouštěl...

8mm je pro kobercovku zbytečně moc. Pokud to tera teda nebude mít nějaký megarozměry. Jinak je pravda, že starý skla se blbě řežou, ale při dobře zvoleným postupu, troše šikovnosti a kliky to jde taky. Ale i tak se občas stane, že to sklo prdne jinde naž byl záměr a buď ho pak vyhodíš, nebo dáš bokem na stavbu menšího terka :-).

no tak rozměry sklel ted z hlavy presne nevim, mam ho na chatě, ale odhadem sklo je siroké cca pul metru a dlouhe asi metr a pul. tloustka muze byt 5mm. Konečné rozměry terka bych zvolil podle počtu skel atd, ale videl bych to na výšku cca 1,2 m a sířsku taky kolem metru. hlobku bych nechal tech pul metru jak je šířka jednotlivých skel