Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ma ruka vs. mys

zdravim,mam jednoduchej dotaz,jakmile v terarku otevru dvere a treba menim vodu nebo zarovku,tak had hned vyleze a jde "kontrolovat" deni..je schopen me prijit 5 cm od ruky a snima jazykem okoli pri tom,jak manipuluju s zarovkou..
je mozne,ze si me muze splest s mysi a zautoci na me? nebo ma ten cich tak vyvinutej,ze ikdyz bych rukama nebo prstem delal vselijake pohyby,tak na me neskoci?

diky za odpoved

Ještě nikdy jsem neviděla, že by užovka červená vystartovala po prstu s úmyslem jej spolknout. Jen výpady, když dostala krmení o které neměla zájem - začala dělat výpady proti všemu, co se hnulo. Ale v takovém případě jí jde jen o to vetřelce zastrašit/zahnat. Nehledě na to mají tak drobné zoubky, že ti nemá jak ublížit ani, kdyby chtěla.

U hadů se ale může stát, že si prst, respektive ruku, spletou s kořistí. za to si ale chovatel v naprosté většině případů může sám. hadi se při lovu chovají pudově, nevidí nijak extra dobře a reagují především na pohyb a teplo...obzvlášť pokud cítí pach kořisti. když chceš manipulovat s něčím v terárku, nebo přímo s hadem, je nejjistější mu dát jasně najevo, že se nechystá krmení.

No :) moje zkušenost je taková, že jsem jednou hroznýšovi královskému uklízela "bobíky" trochu jsem u toho šustila igelit. sáčkem a můj hadík si to pěkně po mě vyjel...naštěstí sem byla daleko a netrefil se:) jinak bych měla díru v ruce....:D Ale většinou poznáš, když se had chystá zaútočit.

vzdy,kdyz ji davam mys,tak ju tam dam a necham na hadovi,at si ho sam najde..hodne si zvykl,ze kdyz se otevrou soupacky,tak ze se chysta obed..vim,ze kdyz chce had lovit (muj),tak ma esicko za hlavou a je viditelne,ze se chysta k utoku..kdyz prijde ke me,tak esicko za hlavou nema,ale nikdy si moc nejsem jisty,je to porad muj prvni hadik..
jednou na me vyjel (s podivem mi i krev tekla z prstu) a od te doby mam u toho mensi prirodni respekt a tak proto se ptam..

edit: jak presne myslite,abych mu dal najevo,ze se nechysta zradlo?

to neni spatny to roseni,diky ;)

nechce se mi otevirat nove tema zbytecne,zeptam se tu jeste na neco..posledni dobe (mesic) se mi v misce s vodou objevuji takove male musky,i sem je videl,jak chodi po drevech..vypadaji jako takovy maly moly..je na to nejaky pripravek,ktery by je vyhubil a zaroven neublizil hadovi?
rekl bych,ze tomu hadovi by to nemelo nijak uskodit,ale zas bych nechtel,aby mu tam litaly nejake haveti :)