Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extatosoma tiaratum

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat nějakého zkušeného (nebo i nezkušeného) strašilkáře :) pořídila jsem si několik jedinců tohoto druhu (vypadá to, že to budou samé dámy) v červené (hnědé) formě. Jak je to u těch barevných forem? Jak se dají získat? Je to nějaký poddruh nebo se při svékání mohou takto barevně změnit? Děkuji za odpověď :)

Prostě je to jiná barevná varieta, existují bílé (spíš hodně vybledlé) a zelené, tedy co vím a co jsem měl. Obě variety se chovali jako recesivní, ale 100% to nepotvrdím, tak dlouho jsem to nezkoumal a těžko poznat oplozené/neoplozené vajíčka. Takže pro udržení je vhodnější partenogen. chov, získat se dají poměrně snadno, prostě je někde koupíš :-). Zelené jsou v chovech poměrně běžné, na bílé už jsem pár let nenarazil.