Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pouštni druhy

ahoj,

na posledni žive exotice jeden (asi) Němec prodaval solifugy - velice zajimave - ale o tom, jak je chovat mi nic nepověděl, tak jsem to nechal tak - udajně je s jejich chovem docela problem. Pak jsem tam viděl pěkne štiry - Androctonus australis - jenže, když jsem si přečet, jak jsou jedovati, docela mě to odradilo. Momentalně chovam Heterometrus Petersi a Brachypelma emilia, nicmeně jsem začatečnik. Nějaky tip na bezobratleho chovance, do pouštniho terarka, ktery neni přiliš naročny na chov a neni přiliš jedovaty ?

S tym bude zrejme dost problem.
Solifugy pokial viem, tak na chov su pomerne narocne a dost padaju. A co sa tyka jedovatosti, tak vecsina zvierat v pusti ma pomerne silny jed koli tomu, ze si nemozu dovolit nechat ujst nejaku korist (ked uz na nu raz za cas natrafia).

no v zasadě takovedle informace (ohledně te jedovatosti) sem na netu našel taky - a zni to docela logicky - ale raději jsem se chtěl zeptat. S těma solifugama je to škoda, protože mi přijdou hrozně zajimave. Jinak např. ten štir by asi takovy problem nebyl - do ruky ho brat nehodlam (stejně jako neberu do ruky b. emilia ani heterometrus petersi), no ale stejně před tim mam trošku respekt - tak nevim