Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Polystyrenová destička jako "druhé patro"

Vážení terarijní odborníci,
vím, že dotazů "Jaké pozadí do terária, čím ho přilepit atd..." tu již bylo nespočet, nikde jsem však pořádně nedohledala přesně to, co bych chtěla vědět, proto přicházím s inovací tohoto dotazu - do rohu terária bych ráda přilepila cca 1-2cm silnou polystyrenovou destičku - jako nějaké "vyvýšené odpočívadlo" pro ještěra. (Zkrátka a dobře, asi tak 10cm nad substrátem potřebuji něčím přilepit polystyren tak, aby to při upevnění na dvou stěnách na skle drželo a nehrozilo že se to s gekonem zřítí...) Čím to přilepit? Nejlépe tak, aby gekon mohl do pár hodin opět nastoupit do své obvyklé ubikace... Za tipy, rady, návody, i komentáře typu "Ty jsi se zbláznila, to nebude držet..." budu moc vděčná :)

Jo, omlouvám se, je to gekončík nádherný, prostě prcek ;) A terárium má cca 50x30x30, destičku bych viděla tak 7x12cm, kolem 2cm silnou, myslela jsem právě, že když by to bylo přilepené správným lepidlem, mohlo by to držet... A když by se opotřebovávala tak by se za pár měsíců vymenila ;) lepší materiál mě právě nenapadl, polystyren mi přišel lehký, snadno sehnatelný...

Já mám udělané odpočívadla tak, že mám na zadní stěně a po stranách přilepený 5cm desky polystyrenu. Do nich jsem vyřezal díry přesně veliké jako odpočívadla (o něco menší, aby to drželo fest) a pak jsem to do nich zasunul a navíc jsem tam napatlal lepidlo. Potom jsem to přetřel lepidlem na kachličky (3-4 vrstvy) a pak ještě akrylovou omítku, kterou jsem si nechal umíchat v hornbachu a drží to jako blázen. Tu omítku mi poradil Lucifer (tímto mu děkuji za radu) :-) vypadá to i celkem dobře. Na to, že to bylo moje první terárko, tak jsem s tím spokojený :)
[dsc0241vt.jpg]