Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obsah připravovaného osmého čísla TERAmagazínu a jeho titulní stránka, "sedmička" přidána do archívu

Sedmé číslo časopisu TERAmagazín bylo přidáno do archívu.

A hned se můžeme podívat na titulku osmého čísla časopisu:

[titulka_8_2012.png]

Na co se můžete těšit?

Novozélandské gekony - část druhá

Hadi Hondurasu - část třetí

Oftalmologie

Elaphe quatorlineata

Černé vdovy Latrodectus a jejich chov

Krmný hmyz - úvod do seriálu

Gekko gecko

Dovolím si připojit výzvu, pokud má kdokoliv zájem se připojit k tvorbě časopisu, rádi jej uvítáme. Ať už článkem, radou, nápadem na zlepšení, návrhem nějaké spolupráce, etc. Stále jsme jen tři, takže další lidi do "redakce" bychom uvítali.

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je nutné vytvářet časopis s jiným písmem než jaké bylo u prvního až šestého čísla.

Stahuji si TERAmagazín do mobilu, čtu si jej když někde cestuji, protože doma dělám spoustu jiných věcí. No a v sedmém čísle bylo použito nějaké jiné písmo, které mi mobil nedokáže rozpoznat, takže si toho moc nepočtu. Zkoušel jsem soubor znovu uložit jako pdf, následně se mi po otevření souboru zobrazila hláška že Vložené písmo SourceSansPro-Bold nelze vyjmout. Některé znaky se nemusí správně zobrazit nebo vytisknout. Takže soudím že to aplikace v mobilu nepřečte díky písmu.

V těhle věcěch se moc nevyznám, takže pokud by měl někdo nějakou radu co s tím, byl bych rád.

Díky.

Takže rozdílný font je jednoduše z toho důvodu, že nemáme licenci na Times New Roman ani Arial.
Jinak obávám se že problém je přímo v prohlížeči v mobilu. Plné vyjádření a případné pokračování řešení problému dořešme prosím přes PM, jen jsem nechtěl, aby to vypadlo, že se tomuto problému nevěnuji.
Díky za pochopení.