Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úsporné vyhřátí terária

Ahoj, mohli byste mi prosím poradit, jak nejúsporněji vyhřát terárium o rozměrech cca 140cmx60cmx60cm (dxšxv) pro hroznýše královského? Nyní tam má 25w žárovku a topný kámen 7w, který vyhřeje až na 35 stupňů...Problém je ale ten, že je teplo pouze na kameni :( momentálně se hroznýš z kamene ani nehne. Potřebovala bych teplotu zvýšit v celém teráriu, ale nerada bych volila 40w-60w žárovku. Hroznýš má v teráriu přes den 24 stupňů (mimo zdroj tepla), přitom v místnosti je třeba až 26 stupňů...nechápu jaktože v teráriu je míň než v místnosti.

Myslíte, že kdybych místo 25w žárovky koupila 5w úspornou žárovku + 11w topnou folii, bylo by v terariu větší teplo? ( k tomu bych mu tam ještě nechala ten kámen). Nebo je hlavně potřeba ta žárovka aby hřála? Díky za názory.

loading...

Topny kabel, alebo podlozka.Kamene su nanic...
Co vsak nechapem, je to, ze je taky problem investovat par korun rocne do elektriky. Do zvierata idem s tym, ze viem co potrebuje....
Neviem, ale tych aj keby 500kc rocne (a to uz prehanam) za elektriku na tu ziarovku este asi nikoho nezabilo. Ja som daval k svojmu BC vecsinou 100W a div sa svet, zijem....
A to som nemal jedno terarko...

Díky za odpověd...nejde o to, že bych na hadovi chtěla nějak extrémně šetřit..samozřejmě chci pro něj to nejlepší..v jiném teráriu mám 40w žárovku a přijde mi, že to zas tolik nevyhřeje a hadi pod ni stejně nechodí se vyhřívat. Takže mě to přijde trochu zbytečný..Spíš bych potřebovala něco, co terárium vyhřeje víc.