Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uzovky cervene

DOBRY VECER mam takovy problem.Na burze v Liberci jsem koupila dve uzovky cervene bratrovy k narozeninam:Ma je v terariu hadi krasne zerou svlekaji se v pohode ale jsou stale zalezle v hoblinach:V terariu ma vetve samorost a ukryt skorapku z kokosu bazenek z vodou.teplota pri zemi 25 stupnu.Ve vetvych pri vrsku teraria 28-30.Vecer pokles na pokojovou teplotu.Pak mam jeste jeden problem.Chtela bych mu koupit jeste koralovky ale potrebuji poradit druh ktery muze bt spolu jako samice samec a neni problem aby zrala bez problemu.Cetla jsem ale kazdy radi a pise neco jineho:Tak mi poradte chodim do osme tridy a brachA do ctvrte!Rodice jsou v pohode:)))))))Dekuji moc za kazdou odpoved:nebo mi poradte nejaky jiny druh hezkeho hada ktereho zvladnem ale ne moc draheho diky jeste jednou moc:))))A ne velikeho to u mamky neprojde

Tak tak. Ale dodala bych, že i když jsou korálovky pro začátečníka vhodní hadi a nevyžadují žádnou speciální péči, patří spíše k těm nervóznějším, alespoň v mládí, s dospíváním je to většinou přejde (nic extrémního, ale ve srovnání s guttkama je to docela rozdíl). Když se cítí ohroženy, mají sklony vypouštět páchnoucí sekret a setkala jsem se s jedinci, kteří se okamžitě formovali do pružinky a bez váhání útočili...všechno to ale byla mláďata, která se po pár měsících chovu uklidnila.

Jinak mohu do začátku doporučit krajtu královskou, python regius. Je nenáročná, poměrně malá (+-150cm) a až neskutečně klidné povahy.

Na tvůj věk oceňuji formu dotazu, i když si myslím, že kluk ve 4. třídě by se měl nejdříve naučit pořádně něco o těch gutkách (užovkách), zvládat všechno okolo chovu a pak teprve rozšiřovat... Jinak had je tam, kde je mu dobře, pokud má vyhovující ubikaci, takže to bych neřešil (ale foto tera by neškodilo). Co se té teploty týče, tak tu bych MALINKO zvýšil. Nevím sice kde jsi měřila u země těch 25st. ale pokud pod výhřevem, tak je to málo, pokud nemá ještě topný kámen, kde se může vyhřát, ale ten asi nemáte a topíte žárovkou... PŘÍMO pod výhřevem klidně přes 30st. Pokud jsi to měřila v opačném rohu, mělo by to být OK.
Z korálovek za sebe mám zkušenosti jen s Lampropeltis mexicana a tu můžu doporučit. Žravé, nenáročné na chov, svlékají se bez problémů i s minimem vlhka... Ale jak píšu, vzhledem k věku bych ještě počkal...