Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paludarium - kdo neplave

Ahoj všem,

můj dotaz je stručný, ale bez odpovědi se zatím nemůžu posunout dál. Zajímá mně - plavou žabky Dendrobates (a jim podobné, např. Mantella apod.) a plavou Phelsumy? Nejde mi samozřejmě o přeborníky v plavání, ale o to, jestli když spadnou do vody, jsou schopné vyplavat a vyškrábat se na souš. Přechod mezi souší a vodou bude samozřejmě velmi pozvolný.

I zde na Poradně se dá najít, že dendrobátky neplavou i plavou. Např. na Teraechis jsou terárka pro Dendrobates s hlubokovou vodní částí, na českých webech o paludáriích se dají najít fotky felsum na předním skle terária těsně nad hlubokou vodní plochou. Ale stejně tak i opačné názory.

Jak to prosím je?

Díky!

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Využiji tohoto vlákna a zeptám se, jak velké terárium/paludárium byste mi doporučili pro pár anolisů…
ZdenekH 20.08.2013 12:42
ZdenekH
Dendrobatka je trochu široký pojem. Anolisům bych ale dopřála pokud možno hodně prostoru. Moje zkuše…
Réza 20.08.2013 16:24
Réza
Děkuji za názor. Přemýšlím o D.auratus, D.azuerus nebo P.vittatus. Mám tu volné terárium ExoTera 45x…
ZdenekH 20.08.2013 17:38
ZdenekH
No to je opravdu spíš na oddělený chov...párek anolisů bych dala do toho většího (ikdyž jako ideál s… nový
Réza 21.08.2013 16:10
Réza
tak do ubikace této velikosti buť anolise, nebo dendrobátky, ale rozhodně nekombinovat...na kombinac… nový
Aurifer. 21.08.2013 16:15
Aurifer.
nake zaby co moc nekvakaji jake sou diky :) nový
zaby 26.09.2013 16:52
zaby
Ahoj, já mám doma Dendrobatky v paludáriu, kde mám i ryby a nikdy se mi žádná neutopila. Několikrát… nový
Lukesss 09.08.2015 21:40
Lukesss
Určitě jsou z takovýho prostředí odvařený........ poslední
Réza 09.08.2015 23:23
Réza

Dendrobatka je trochu široký pojem. Anolisům bych ale dopřála pokud možno hodně prostoru. Moje zkušenost je taková, že v menším teráriu sice docela fungujou, ale nevybarvují se tolik, spíš se schovávají a evidentně se navzájem stresují. Postupně začali slabší jedinci méně žrát a hubnout, samci se mezi sebou řezali a zkrátka to bylo špatně. Pak jsme je dali do velkého terária, kde mají opravdu "rozběh" a jsou to úplně jiná zvířata. Když mají možnost, jsou velmi aktivní, perfektně žerou, barvy jsou úplně jinde, komunikují mezi sebou a vypadají o 200% lépe...a je radost je pozorovat. Jestli je chcete mít navíc společně s dendrobatkami, počítejte s větším prostorem, aby se vzájemně nestresovali. Taky je třeba vzít v úvahu, že anolis potřebuje jiné teploty a vlhkost, než dendrobatka, tak i v tomhle je dobrý velký prostor, aby si každý našel, co potřebuje. V našem terárku je u dna cca 22°C a u stropu pod zářivkami možná i ke 40. Žáby se drží u dna a anolisové naopak nikdy neopouštějí horní část terária.
Buď bych chovala anolisy samostatně a dopřála jim alespoň metrový "rozběh", nebo bych pro společný chov se žábama počítala s mnohem větším teráriem, aby nedošlo ke znevýhodnění jednoho druhu.

Děkuji za názor.
Přemýšlím o D.auratus, D.azuerus nebo P.vittatus. Mám tu volné terárium ExoTera 45x45x60 a 45x45x45, tak jsem si říkal, že se do nich konečně pustím. U toho prvního jsem chtěl nějakým způsobem využít výšku. Ale asi je to opravdu malé.

No to je opravdu spíš na oddělený chov...párek anolisů bych dala do toho většího (ikdyž jako ideál se mi to moc nezdá) a do toho menšího by se vešel řekněme tak párek/trio azureusek, nebo auratusek, nebo stádo vittatusek...

Ahoj, já mám doma Dendrobatky v paludáriu, kde mám i ryby a nikdy se mi žádná neutopila. Několikrát jsem viděl kdy se při snaze polapit kořist skutálela do vody a bez větších problému se vyškrábala na souš.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru