Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Topný kámen do terária s Oblovkama

Ahojte všici

Mám doma oblovky a přes zimu jim potřebuju přitopit.
Zůstal mi topný kámen z terária ve kterém jsem měl hada.
Můžu ho dát k těm oblovkám aby měli více tepla?
Mám obavy z vlhka že mi to ten kámen neustojí a může probíjet.
Díky

Michal

hodně chovatelů achatin vytápí topnýma kamenama tím stylem, že kámen dají do nahoře otevřené polystirenové krabičky a to celé dají pod ubikaci tak, aby v podstatě terárko sedělo na té krabičce. Kámen tak topí jen nahoru a vyhřívá dno terárka. Jinak co se týče umístění kamene přímo v terárku, tak záleží co to je za kámen, ale pokud to není nějaký home made, tak by probíjet neměl.