
Mojí agamce se daří skvěle a scháníme spolubydlícího
Ahooj všichni, v první řadě bych všem co mi pomáhali při pomoci mé agamce kočičinské chtěla poděkovat!!! Agamka roste jak z vody a je zní pěkná krasavice!!
Dělá mi velkou radost a já bych chtěla udělat radost jí.. pořídit jí nějakého toho spolubydlícího
Chci se zeptat, je lepší pořídit samičku, nebo rovnou smaečka? A nemáte někdo nějakou Agamku Kočičinskou na prodej?? Všem moc díky!Valentýna Lorencová
Je moc pěkná. Odkud jsi? Kamarád z Plzně má teď mladé, ale mají pár měsíců, jak je velká a kolik váží? Já mám teď také mládě a čekám další, ale je jim jen pár dnů. Chtělo by to sehnat přibližně stejný věk, aby nebyl nový spolubydlící utlačovaný nebo naopak ona.
Pokud chceš časem chov, kup si kluka, pokud zatim neplánuješ tak holku, kluka můžeš vždycky dokoupit i ke dvoum slečnám. Většinou se holky dobře snáší, občas se stane, že se nesnesou a perou se, ale nebývá to nic vážného, občas mají náladičku (při dospívání), poperou se a nechají se být. Takže nebývá problém mít dvě samice.
Terka
Děkuji ;) Jsem z Prahy-západ,v těsné blízkosti Prahy. Agamka váží 99g a měří 42cm s tím, že když byla malá tak přišla o těch 10cm. Její rok a půl. Chtěla bych si pořídit asi samce,nemohu nikde sehnat nějakého většího,tak asi pořídím to mládě a začnu opět od 10cm jako s touto :// Nevíš tedy o nějakém??
Tak to je těžký, mám s tím vlastní zkušenosti. Hodně dlouho jsem sháněla samečka okolo 1 - 1,5 roku... na inzeráty ani ťuk.. nakonec jsem jela na exkurzi se školou do Tater a tam v místním zverimexu jsem narazila na krásnýho zdravýho 250g těžkýho samce...ani chvíli jsem nepřemýšlela a už jsem ho měla v krabici. Vezla jsem ho domů 9 hodin autobusem :D Ale stálo to za to .) Od června má z 250g skoro 400g a už mi obšťastnil všechny holky, některý už 3x :D:D
Koukej na ty inzeráty, časem by se mohlo něco objevit. Ale sama vím, že takhle starší se shání těžko. Jinak tenhle kamarád má, jenže nejsou zatím určený, jsou to fakt mrňata.
Na inzerát mi teď někdo odpověděl,že má k prodeji samce 3,5 roku,ale to nevím jestli zas není moc??

Pokud je zdravý může mít před sebou klidně dalších 12 let. Takže si nemyslim, že by to byl problém :) Nech si poslat fotky, délku, váhu a uvidíš :)
O rozměry jsem psala tak počkám co napíše. Nevím, jaký je takový normální velikostní rozdíl mezi samičkou a samcem?
Samice jsou o něco subtilnější a lehčí než samci, ale ne 4x. Ono pokud se zvíře nějakým způsobem "podtrhne", tak se stává často, že ho to poznamená a už nikdy nebude vhodné k chovu. Navíc mi pořád přijde, že ta holka sedí pánví na podkladu. Já bych v rámci zájmu o její zdraví k ní samce raději vůbec nedávala, protože by pak mohla mít problémy s kladením.
Je možné, že se to na fotečce zdá,agamka je prý v pořádku
V pořádku určitě není...
tak ono to zvíře nevypadá, že by mělo nějaký aktuální problém. nemyslím si, že by jí něco chybělo. takže z tohoto hlediska bych řekla, že v pořádku je. Jen prostě není vhodná k chovu (tedy rozmnožování) kvůli riziku komplikací, to je celé. Ale jen jako pet je to OK.
Dobře tak já děkuji
Zajdi sní radši k nějakému odborníkovy přes plazy a´t se na to podívá živě.Fotka může zkreslovat.
No a když už byla několikrát na veterině, nedělali jí náhodou rentgen? Tam by byly deformace pánve případně vidět.
Ahoj všichni, tak už je to zas o něco lepší,dle mého skvělé!!!
Agamka je čilá, velice ráda jí.:) Roste každým dnem a má nádhernou atraktivní zelenou barvu. :) Ale ještě pořád jsme nesehnali nějakého toho kamaráda
. Nenabízí někdo z Vás ? Děkuji za nabídky :)
Agama vypadá dobře, ale tu pánev má špatnou- proto má ty zadní nohy přetočené dozadu, místo dopředu. Takže pravděpodobnost, že nebude moct normálně klást vejce je obrovská....pokud to tedy je holka, páč to podle této fotky začíná vypadat, že ti z Lexy roste Alex. Ještě rači nějaký pátek posečkej
Každopádně kdyby to byla holka, pořídilas jí samce a on ji nakryl, tak je pak opravdu důsledně potřeba hlídat, aby vykladla....pokud by nemohla vyklást, tak jít ke specialistovi na plazy rovnou na císaře (rozhodně nedávat oxytocin atd.) a nechat holku rovnou vykastrovat.
Děkuji za info :D Přesně toto se již stalo u zakrslých králíků... Měla jsem Bobinu a pak z ní byl Boban... S těmi nohami... možná se blbě postavila.. Veterinář řekl i po rengenu, že je v pořádku.. ;) Tak nevím.
s těma veterinářema je trochu problém v tom, že oni často nepoznají, že něco není v pořádku, protože nevídají zdravá zvířata a nemají je tudíž "v oku". Je otázka, kolik rentgenů zdravých kočinčín on viděl, pokud vůbec nějaké. Člověka- chovatele, který má nakoukaná zdravá zvířata to praští do očí na první pohled, veterináře- převážně teoretika nemusí vůbec..tohle není momentálně divně sedící zvíře, ty nohy má v nenormální pozici na všech fotografiích.
Víš co, mně to může být jedno- je to tvoje zvíře. Ale zas na 2str mně vždycky mrzí, když to nějaké zvíře zbytečně odnese, ikdyž byla možnost se tomu vyhnout.
Je mi to jasné.. Dělám pro ní vše co můžu a myslím, že od té první fotografie je to výrazná změna ;) Děkuji.
Však jo, to ti budiž ke cti...zvíře teď vypadá spokojeně a v dobré kondici. Jen jsem chtěla do budoucna upozornit na možné komplikace.
Pokud jde o tu pánev, mám samici, která má něco podobného, v menší míře. Má také kyčle trochu pozvedlé. Má to již od vylíhnutí. Snesla teď napodzim dvě snůšky bez jakýchkoliv problémů, můžu sem případně nahrát foto pro porovnání. Ale takhle agamka to má výraznější. Pak je tu taky další věc, pokud má pak taková samice mladé, jestli jde s tou pánví pouze o nějaký nedostatek, který se dále nedědí, nebo je to v genetice? Ale dle mého názoru pokud jde o vývojovou vadu, nemělo by to být dědičné? Ale nevím. Z 12 sourozenců tohle měli 2.
Na téhle fotce je březí, 6 vajec.
Já netuším zda to měli rodiče či sourozenci mé agamky. Neměla jsem nikdy porovnání, atak jsem si toho nevšimla - nepřipadalo mi to divné.
Děkuji za fotečky pro porovnání.
Pokud jde o vývojovou vadu způsobenou nedostatkem vápníku/vitamínů a podobně, tak se to samozřejmě nepřenáší dále na potomstvo. Otázkou ale je, jak chcete odlišit vývojovou vadu danou geneticky od vývojové vady způsobené protředím (špatná inkubační teplota, nedostatek vitamínů apod.)? Bez chovu mláďat ze stejné snůšky ve stejných podmínkách to bude pořád jen tipování. Pokud to má ale už od vylíhnutí, tipoval bych to spíše na vadu danou geneticky, která se může a nemusí projevit u potomstva (prostě mají k tomu predispozici, která se (ne)projeví podle prostředí).
Samice od stejné matky a otce, z jiné snůšky (o 3 měsíce mladší), měla také již snůšku, několik vajec bylo nejspíše neoplodněných, 1 se vylíhlo, je to zdravé mládě, žádné vývojové vady ve stavbě těla nemá a roste jako z vody. Je mi jasné, že se to fakt nedá stoprocentně určit. Ale chtěla jsem sem dát porovnání.
Moc děkuji, zdrejmě se tedy nedá určit zda je to genitické, nebou chybou vývoje... ;)
Tyhle problémy většinou bývají dané nějakým výživovým nedostatkem v době růstu zvířete, pak pokud je samec schopný pářit a samice klást vejce, tak je to v pořádku a dál se to nedědí. Potíž je ta, že samice mohou pak mít problémy vyklást snůšku. Pokud je mají a třeba pak tvoří neoplozené snůšky, tak je lepší je nechat vykastrovat, aby se zabránilo dalším potížím a případnému úhynu na zadrženou snůšku. Někdy to mají i mláďata už od vylíhnutí, ale to je většinou dané nějakou chybou v inkubaci a také to není dědičné. Ony kočinčíny jsou naštěstí z hlediska genetické zátěže ještě dost "zdravé", protože zvířata v lidské péči jsou většinou ještě nízká F, navíc jak se stále vozej tak je celkem široká genetická základna.