Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim poradte

Dobry den,
V sobotu jsem si dovezla dve trimesicni mladatka zelvy zelenave, krasne a rychle se v novem prostredi aklimatizovaly a cile behaji po akvariu. Jsem zacatecnik v chovu zelvicek a tak bych chtela poradit, protoze dneska rano jsem si u nich vsimla, ze kdyz otevrou tlamicku, tak maji lem pusinky svetle zelene zbarveny, taky dnes vydavaly pri otevreni tlamicky zvuky, jako kdyz clovek vrze zuby. Mozna to nic neni, ale nechci nic zanedbat.

Chovam je v akvariu pro zatim v 60x30x35 cm, kde na polovine jsou kaminky a druhe vlhky lignocel. Svitim jim repti glo 5.0 23 w a bodovkou vyhrevnou 50w, ktera je zavesena 25 cm nad substratem a teploty pod ni jsou 38-40 C, jak mi rekl chovatel. Krmim je cinskym zelim ktere jim nesmirne chutna.

Mockrat vam dekuji za jaukoli radu

Co ti říct bez fotky... Zelený kolem tlamy může být sežraná pampeliška :D

Potom raptiglo 5.0 je slabý, pořid spíš 10.0 a vzdálenosti umístění si najdi na euzelva.cz, Junek to tam dobře rozepsal včetně měření. Tahle výbojka je po měsíci k ničemu a pokud je taktéž ve vzdálenosti 25cm nad terénem, opět k ničemu :)