Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhkost v teráriu

Zdravím:) Tak mám takový problém. Postavila jsem nové terárium o rozměrech cca 110cmdx60cmvx50cmš. Jako podklad tam mám klasické piliny z obchodu smíchané s trochou rašeliny. Terárium je zateplené polystyrenem. Problém je ten, že se mi tam vůbec nedrží vlhko. Teplota je cca 27 stupňů mimo zdroj. Zdroj žárovka+topná folie. Mám tam 1 větší misku s vodou. Terárium je pro krajtu královskou.

Vydatně rosím třeba 4x denně. Když terárium narosím, vlhkost stoupne třeba na 60-65%, ale za hodinu-dvě hodiny to klesne třeba až na 30-40%. Nevíte čím to může být? Může to být větráním? Větrání mám 1 větší větrák v horním rohu. Stačí to? Nebo je to málo? Díky moc za rady.

noo prave se mi to zda dost divny...ze to tak rychle klesne..:( ale treba to bude fakt tim vlhkomerrem..mela jsem teplomer stejnyho typu jak ten malej vlhkomer a měřil asi o 4 stupně mín..a ja si porad rikala, jaktoze je tam tak malo stupnu :D takze zkusim vymenit...a s jakym vlhkomerem mate zkusenosti? co byste doporučovali?