Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čísla u žabek

Dobrý den, mám takový dotaz ohledně čísel uváděných v izerátech na prodej žabek. Často se s tímto setkávám 0.0.5, 1.1 atd, jedinné co se mě podařilo najít na netu je to, že by se podle těchto čísel měl rozeznat samec a samice. Poradí někdo jak to je?jen tak pro zajímavost. Díky

loading...

1,0 = samec
0,1 = samice
1,1 = pár, tedy 1 samec a 1 samice
0,0,1 = zvíře neurčeného pohlaví, většinou mládě
0,0,5 = 5 zvířat neurčeného pohlaví ;-)

netýká se to jen žabek, jsou to obecně uváděné zkratky. Stejně jako NZ/CB= odchov v lidské péči, WF/VC= zvíře z odchytu. tyhle zkratky to prostě chce si zapamatovat, bude se Ti to ještě v budoucnu hodit ;-)