Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posypávání cvrčků vitamíny

Ahoj!

Nějaké tipy na to, jak obalit cvrčka v práškových vitamínech, např, vápníku nebo Roboranu? Vždycky na ně stříknu z rozprašovače a normálně posypu, ale pak nemůžou dýchat a vypadají jak v posledním tažení, tak aby nezalezli a nepošli hned poté, co je do terárka dám :D Lepší způsob mě zatím nenapadnul, a tohle mi vážně příjde dost blbý, i vůči nim ;) jak to řešíte vy?

Protože jde o to, jestli tak přežijí i když nebudou hned spotřebováni, docela by se mi nelíbilo při prohlídce terárka za pár týdnů najít plesnivé cvrčky, kteří prostě po posypání zalezli pod šurt a bylo po nich..

Neudejchaj to, když se to na ně tím mokřením nalepí, ale při střídmém obalení v pohodě. Já to ještě dělám tak, že dám cvrkouny do terárka spolu s ovocem posypaným tím, v čem je obaluju. Cvrčci to snědí a chamík pak je, nebo to nesnědí, ale sní to chamík, takže každopádně ty vitamíny,minerály v nějaké formě dostane. Jinak cvrkounům podávám kvalitní stravu, takže mi pak už stačí dodávat vápník a déčko, jelikož UVB světlo nepoužívám.

no, pokud je nejdřív namočíte a pak obalíte (představte si místo vitamínů mouku), tak to těsto na sobě asi vážně neudejchaj. Jinak normální obalení "nasucho" v pohodě ... naopak to z nich počase opadá úplně a proto by je chamík měl sníst včas :-) (ale to on jistě stihne)

Právě...poprašek "rozbije" povrchové napětí vody, takže mu to ucpe vzdušnice a udusí se. zatímco poprašek samotný nechá droboučké otvory na dýchání nenarušené.

Aneb jak se da na uplnou kravinu odpovedet s noblesou :D

Mě šlo spíš o to, že mi to připadá jako blbost. Když vezmeš třeba mix plastinu s roboranem a nasypeš na vodu, tak se nepotopí. Tudíž povrchový napětí vody "nerozbije". Hlavně mi ani nejde moc do hlavy jak povrchový napětí vody souvisí s udušením cvrčka. A jestli třeba to povrchový napětí nerozbije spíš ten cvrček. Ale třeba to je způsobeno jen mojí momentální únavou (nebo mojí blbostí, což je taky dost pravděpodobný:-)).

Souvisí to s tím tak, že voda potom nateče i tam, kam by jinak nenatekla ;-)
Cvrček samotný by to rozbít neměl...to by byl docela nevýhodný evoluční rys - by jej chudáka mohla bez problémů zabít ranní rosa, nebo možná i hustší mlha. Ale laboratorní výzkumy a detailní měření fyzikálních vlastností kutikuly jsem neprováděla, takže je možné, že i rozbijí a od vzdušnic nějak odvedou...to už bych musela hodně spekulovat.
Nevím, jak roboran, ale vitamíny, které používám, se na vodu lepí slušně.

taky ze se dusej.. stava se mi to kazdej den ze najdu v krmitku zbylyho cvrcka obalenyho vapnikem nebo vitaminama kterej je uplne vysusenej... a to nemokrim,jen zamicham a protrepu :)
Ale abych resil jestli se par cvrcku udusi nebo ne? to fakt ne