Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbor exkrementu

Ahoj, jo, je to hodně pitomý téma, ale netuším, kde to zjistit a jestli to nezjistím, tak zešedivím. Když kočka sežere třeba ještěrku - budou v jejím trusu kostičky, zbytky kůže? Něco postrádám, našla jsem i škvíru, kterou to nejspíš uteklo. Ale problém je, že v bytě mám dvě kočky a pod dveřma velký mezery... Na jednu stranu si myslím, že by mi to nechaly někde u dveří, jako trofej... Nebo nechaly aspoň ocásek nebo něco. Ale zase jsem přestěhovala celej byt už 4x...

Mně když kočky slovily nějakou uprchlou ještěrku, tak ji pak většinou záhy vyblily. Ale čistě teoreticky- nějaké zlomky kostí (tedy pokud to nebylo zrovna třeba novorozené mládě Takydroma) by v trusu měly být patrné. Aspoň podle toho, co jsme dělali rozbor trusu divokých koček, tak úlomky kostí obsahovaly. Ono pokud máš kočky doma a na granulích, tak by sis zvládla rozbor udělat i doma. Pokud kočky chodí ven a chytají myši, ptáky, ještěrky (touhle dobou už asi ne, no), tak to bude horší, páč by tam těch kostí bylo víc. Poptala bych se na SVÚ v Lysolajích, jestli by Ti tam zvládli určit, jestli trus obsahuje zbytky plazíka nebo ne. Ale podle mně je celkem zbytečný to řešit, když jak píšeš máš velké škvíry pode dveřma tak zvíře může být schované kdekoliv v bytě a člověk ho nenajde. buď se zvíře samo časem objeví, nebo ne...

Jsou na granulích a uprchlých cvrčkách, takže by to měly být jediné kosti - mládě bylo asi 10cm velký a pochybuju, že by ho sežraly a jak píšeš nevyzvracely nebo mi ho někde nepohodily k pochvale, že jsou dravci. Už tu druhej den jako blázen rozmáčím bobky a koukám, jestli má ještě smysl hledat:-/. Pozitivní je, že jsem zatím kosti nenašla...

to 10cm mládě bylo čeho? tam jde taky o masivitu kostry dotyčného druhu. třeba u toho mláděte takydroma by tam asi moc nezbylo ani z kostry. Ikdyž ono obecně, pokud máš mezery pode dveřma, kterýma menší zvíře proleze, máš tam kočky atd, tak je asi lepší se smířit s tím,že zvíře je ztracené. případně pak někdy můžeš být příjemně překvapená, kdyby se objevilo, ale je lepší počítat spíš s tou horší pravděpodobností.

No, jako na potvoru to bylo G. bellii. Jsem vesměs smířená s tím, že je po třech dnech po něm i kdyby ho nedostaly kočky - krmení by si tu asi našlo, ale je tu sucho.
Moje blbost, měla jsem líp zkontrolovat těsnění terárka:-/