Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Substrát pro užovky

DOBRY VECER JDU ZAS OTRAVOVAT DOPORUCTE MI PODKLAD PRO UZOVKY CERVENE,CERNE!!NEKDO PISE HOBLINY,LIGNOCEL CI RASELINU JA MAM HOBLINY A TO SE ME ESTETICKY MOC NELIBI.dIK MOC
Změna předmětu, původně: uzovky (Aurifer)

Hobliny jsou esteticky nic moc. Navíc pokud jsou prašné, tak je to špatně. Tomu lignocelu se raději vyhni. Viděl jsem výsledky pitvy hada s ucpanými střevy (lignocel se lepí na sliznice a neprojde trávicím traktem. Někdy se kousky lignocelu mohou lepit i na kloaku. Pokud bys tam měla ten lignocel, tak krmit mimo terárium. Podle mě v tomto případě existuje mnoho schůdných variant, takže bych se lignocelu opravdu vyhnul. Pro plazy obecně bych ho nepoužíval. Osobně to nedělám, i když mi ho v každém druhém zverimexu nabízí). Jako substrát klidně použij už zmíněnou směs rašeliny a písku. Navíc rašelina ti určitě nebude plesnivět - další výhoda.

Exkrementy a močovinu můžeš vybrat lopatičkou a nebo ubrouskem. Vezmu do ruky ubrousek, hrábnu tam a vyndám nečistoty i s částí substrátu okolo (pro lepší hygienu).