Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pardálka samotář ano či ne?

Dobrý den,
chtěl jsem se tímto dotazem zeptat, jestli si myslíte že je lepší želvu pardálí chovat jako jedince samotáře, nebo jestli jí mám pořídit společníka stejného druhu. Mám ji starou teprve tři roky a přemýšlím že kdybych jí koupil společníka, tak by se jí žilo lépe. Děkuji za rady :-)

loading...

Neexistuje absolutně žádný druh želv, který by vyžadoval skupinový chov. Ale i želvy mají určité životní období, kdy mají zvýšenou chuť se setkávat s opačným pohlavím, jen za účelem rozmnožení. Jestli máš pocit, že tvá želva je smutná, naštvaná, nebo má snad i deprese se samoty, není tomu tak.