Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brachypelma emilia odmítá potravu

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Letos v červnu jsem si pořídil samičku již zmińovaného sklípkana, je po 13 svleku loňskou zimu. Ikdyž má veškeré podmínky v teráriu co potřebuje přesto odmítá potravu. Zkoušel jsem cvrčky, sarančata i malé holátko ale bohužel bez úspěchu. Nepozoruju na ní žádné známky nemocí nebo plísní či čehokoli jiného. Nevíte čím to může být že potravu odmítá ???? někde jsem se dočetl že sklípkan vydrží bez potravy i rok ale co je na tom pravdy .... Děkuji za jakoukoli odpověď, Michal.
Změna předmětu, původně: Brachypelma Emilia (Aurifer)

Nevím jak poradit.. Ale já mam pravděpodobně samici okolo 8-9svleku, mám jí déle než rok a zatím se mi svlékala 1x možná i 2x, nepamatuji se přesně, před svlekem nežrala asi měsíc, měsíc a půl. Ale tohle je už dost dlouho.. Celkově má nižší apetit než ostatní druhy. Pokud má stále velký zadeček, tak by hlady trpět neměla.

Právě, taky se mi zdá že je to dlouho. Bral jsem jí od chovatele který jí měl od mimina a byla bezproblémová. Jinak zadeček má v pořádku jak by měl být, navíc myslím si že kdyby hladověla tak by potravu zřejmě přijala. Vždycky občas nasypu pár cvrčků do terária ale ani si jich nevšimne. Ale třebas když zkouším zda žije a je vše v pořádku tak i útočí a je průbojná. Nikde jsem zatím na nic nepřišel a sklípkan je v pořádku takže kdo ví proč nechce potravu přijmout. Pro posouzení stavu přidávám foto.

Vypadá zdravě. Mám o něco menší samičku. Oni Emilky mají pomalejší vývoj, takže to bude dáno tím, ta moje vůbec neroste, většinou krmím 1x14dní všechny a stane se, že si třeba 2x nevezme a pak zase normálně. Vždycky se těším, že už se bude svlékat a pořád nic potvora..oproti tomu adult B.Sabulosa by byla schopná žrát několikrát týdně menšího švába. Dokud má pěkný zadek a je aktivní, tak si myslím že je to v pořádku. V přírodě běžně nežerou půl roku nebo déle.

Zbytocne to privelmi riesis, ak nebude nic zrat rok, tak sa jej nic nestane. Hlavne aby mala aspon nejaky vlhky kut, aby mala vodu. A nejaku tu teplotu.Asi 3 ci 4 zvlekova rosea mi nezrala asi 3/4 roku a nijak jej to neuskodilo, zatial co druha rosea v tych istych podmienkach bola uz asi o 2 zvleky vecsia.
Inak suhlas, geniculaty su nenazrane. Ta moja dostavala vsetko, co ostatne zveirata nevzaly. A problemy jej to nerobilo :-D
watch