Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neklidné chování želvy nádherné

ahoj, našla jsem tady dost staré vlákno o neklidném chování želvy, které přesně odpovídá tomu co dlá ta naše tak cca týden. pořád máchá packama, plave jak zběsilá tam a sem, předělává si interiér, kameny a klacky, shazuje pevninu a dělá neustále strašný randál.Je ji cca 15let(nevím přesně převzala jsem ji od jiného člověka)podmínky chovu pořád stejné,velikost akvária 100x60x50, krmivo maso, živý červíčci,rybičky, nějaký ten list čínského zelí, občasně granule pro želvy.Když jsem četla to staré vlákno nakonec to skončilo snesením vajec, ale moje želva je sama v akvárku a domnívám se dle dlouhých drápů, a také dle agresivního chování vůči ostatním želvám (když ještě nebyl oddělen solo)že je to spíše samec.Takže mě to trochu zaráží.Nesetkal se s tím někdo?děkuji za rady.

tak ostatní jsou proti němu prcci, protože pak mám 3letý.-).takže tam jaksi porovnávat nelze.teplota vody je pořád stejná má topítko, který mu to udržuje na 20.krmíme se přiznám až moc.-)jí normálně a je neklidný i po jídle......taky mě napadlo zda není třeba v říjí a nevzteká se, že nemá k dipozici samici.mohlo by to být tím?