Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam umístit folii pro viridisku ?

Ahoj prosím o radu budu si pořizovat Viridisku a zrovna vybavuju terárium a koupil jsem si do něj topnou folii od exoterry.
Nemám s topnými foliemi moc zkušeností a tak jsem se chtěl zeptat kam bych jí měl přesně umístit?

Má vize byla taková že jí dám dovnitř terária a zasypu rašelinou je to možno udělat takto? A nesatne se nic když budu tu rašelinu rosit?
Myslím tím jestli ta folie něco něudělá?
V návodu od dodavatele jsem se toho moc nedozvědě :-(.
Předem děkuji všem za reakci :).

vbiridska .... zrejme Morelia viridis ?!

Pokud ji chces zasypat raselinou, usuzuju, ze ji chces dat na dno. Myslim, ze to je kontraproduktivni a neopodstatnene. Chondrousi jsou arborikolni a vytapeni ze dna asi nebude to prave. Zvazoval bych folii dat na stenu terarka, ... na bocni.....

No mě tam šlo právě o to že když bude ta folie zahřívat tu vlhkou rašelinu docílím aspoň o trochu větší vlhkosti v celém terárku.
No a kdybych se teda rozhodl dát folii na bok terária tak to jí tam jen tak přilepím na to sklo jo? Nemůže se stát že by mi rupla celé stěna?
Nikde jsem se totiž nedočetl jak moc to topí.

Mám fólii pro M. viridis nalepenou z venku terária na boční stěně a překrytou termofólií za radiátor kvůli nasměrování tepla a naprostá spokojenost z mé i hadové strany. Teplotní gradient zachován mezi 27-32 a v noci pokles o 2°C..Vlhkost mi "udržují" živé rostliny. Jsou to fólie 2x39W..
A je to přilepeno oboustrannou lepicí páskou.

To je jen úsporka..ještě nemám hotový osvětlení a ta úsporka a zářivky na tera jsou jen provizorní.
Budu tam mít osvětlení vlastní výroby, ještě jsem ho ale nedodělal :-)

Jet u viridisek bez termostatu bych si vubec nedoved predstavit... chce to lepsi termostat s nastavitelnejma teplotama pro den a noc zvlast... casovat to na hodinach je pakarna..to nedelas nic jinyho nez prenastavujes hodiny.

a teploty Ivos popisuje o pra prispevku vejs

Termostat mám obyč RT2ku a ty teploty jsem už psal výše..přes den se zvedne teplota o 2-3 stupně díky světlu a okolní teplotě..chtěl bych ale jeden z termostatů pana Chochuly a tím řídit den/noc přesněji (i když mi to teď vychází)..ta vlhkost není u adultů (mimo dobu svlékání) tolik důležitá jako u mláďat (mně se drží mezi 75-85 podle rosení rostlin..a to rosím cca 2x týdně..)

ja mam dve asi 8mi mesicni jayapury a taky jsem musel jit do termostatu od Chochuly, protoze nocni teploty mi hrozne litaly a furt jsem to musel resit.. ted je to parada,mam ten 4cidlovej a jedu na tom od inkubatoru pres viridisky az po cvrcky:D

Topnou folii mam zatim pod terarkem(hadi jsou malicky, tak je maly i terarko) je to tusim 11w, na ni stoji miska s vodou a vlhkost se mi drzi tak 75-95% podle toho jak spina folie... az je budu stehovat do vetsiho tak uz pujde folie do boku nebo zadni steny a vlhkost resit nebudu.

Já budu stavět terastěnu ze dřeva (durelis) a tam budou fólie taky uvnitř..ale jen u viridisek. Regiuskám stačí žárovky a max. přes zimu ,kdy je teplota v pokoji nižší, topnej kabel.. Každopádně se stěna z Durelis desek bude udržovat líp vyhřátá jak samostatná skleněná terária..
S vlhkostí si hlavu nedělám..mladý viridisky je stejně lepší mít v boxech kvůli vlhkosti a hygieně a jak jsi psal, adulti už tolik na vlhkost nehrajou :-)
Každopádně jsem s fóliema spokojenej..téměř nesmrtelný a jednoduše omyvatelný (to nemluvím o spotřebě).
A termostat zamýšlím spíš nějakej 6ti čidlovej..no uvidím ;-)