Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka Červená

Zdravím,
Takže včera jsem si z burzy dovezl krásného samečka Užovky Červené ( téměř 4 měsíce starý ). Jak mi poradil chovatel, tak jsem ji pár hodin po příjezdu do jeho nového domova nakrmil živým holátkem... a ohledně tohoto mám pár dotazů:

1. Kolik dní asi takový had svou kořist tráví.
2. Vím že to může být u každého hada jiné, ale v kolik hodin Užovka ožívá.
3. Jak dlouho bych ho měl nechat na pokoji, aby jsem ho nestresoval a nechal ho si zvyknout na nové prostředí a nechat ho v klidu vytrávit.
4. Od kolika do kolika hodin bych mu měl svítit (tepelný zdroj)

Děkuji za jakoukoliv odpověď a jakékoliv doporučení. :-)

1. Obvykle do týdne (cca, většinou míň, někdy to může bejt i delší doba) z myši bude bobek, kterej najdeš v teráriu a podle toho poznáš, že proces trávení je u konce...
2. většinou navečer, u každýho hada to může bejt o trochu jiný.
3. hada brát do rukou co nejmíň. On o to beztak vůbec nestojí. Trávení viz bod 1, ale manipulovat s ním tak aby to nevyblil můžeš opatrně, klidně druhej den, když to bude nutný. Jinak platí první věta.
4. zřeba 8-20, ale když to bude kratší doba, nebo trochu jinak (třeba 7-19) nic se neděje. Z příchodem podzimu a zimy můžeš osvit trochu zkrátit. Stejně jak je to v přírodě.