Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadí do tera

zdravim, chtěl bych si udělat sám zadní a boční stěny v terárku pro Boa Constrictor. Nevim ovšem jaký bude nejvhodnější materiál. Nechce se mi používat polystyren ani PU pěnu, jelikož chci stěny více členité a příde mi, že by to nemuselo časem vydržet pro tak velkého hada. Někde sem četl použití malty, příde mi to ovšem nepraktické, co se týče váhy. Nevíte o nějakém pevném materiálu, který by nebyl tak těžký a zároveň i cenově únosný? Máte někdo zkušenosti například se sádrou?

Vyřeš to jako já :) Vystříkej to normálně montížní pěnou, vlož do toho kůry, kameny, jestli máš stach tak to kolem kamenů oblem, nebo přilep prvně kameny lepidlem, nebo akvarijním silkonem a potom vystříkej pěnou. Pokud se bojíš můžeš tam pod to dát nějaký další káme nebo více kamenů, nebo nějakou vzpěru, kterou pak není těžký schovat. Po "vytvrzení" na vykukující části pěny namatlej akvarijní slikon, kup si kokosovou podestýlku, tu si rozdrť a nasipej to na ten akvarijní silkon, ale musíš to dělat po kouskách, ten silikon rychle schne. Nakonec tam dáš nějaký větve, který jsem lepil lepidlem, aby nebylo lepidlo vydět ještě na nezaschnuté lepidlo jsem nasypel zbytek toho rozemletýho kokosu, nebo tam mlžeš dát cokoliv, mech, maličký kousky kůry :) Nech to někde pořádne zaschnout, nech to pořádně vyvětrat aje to :) za 3-4 dny mám terarium hotový :) pěna se dá pouzít jak na OSB tak skleněné terárium.