Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon stále spí

Dobrý den,
můj chameleon už tak týden jen polehává ve větvích a spí. Ze začátku si cvrčků ještě všímal, dnes už ho ale nezajímají ani cvrčci. Napadlo mě, jestli to nemůže být špatným odvětráváním. Nechávám mu teď terárko pootevřené, ale nelepší se.

Máte někdo nějaké zkušenosti?

Předem děkuji za odpověď.

Jj, přesně, to terárko je fakt blbě zařízený, ten tvor nemá skoro po čem lézt. Ale to nebude samo o sobě důvod, proč takhle spí. To by fakt neměl. Takže to chce opravdu hodně rychlou akci ve směru k co největšímu přiblížení podmínek tomu, co se píše v tom dokumentu od Jaffy, co ti sem Milde hodil. Fakt na nic nečekej.

Presne.. ty tri korkovy klacky bych uplne vyhodil a dal tam vetve, ktery chamous obejme packou.. a ne vsechn vertikalne, at se nemusi porad krecovite drzet a muze si trochu odpocinout...
vetrani nevidim zadny.. vyfot, ale neverim tomu ze je dostatecny.. Zavirani oci bude mit pravdepodobne v zatuchlym vzduchu(to se nezpravi hned potom co nechas terarko pootevreny), ve svetlech to asi nebude, jestli se tam rok nic nemenilo a problemy ma az ted.. nicmene rok starej kompakt uz mel bejt 2x nahrazenej novym..

Ahoj lidi,jelikož jsem zpozoroval podobný problém oživuji tady to tema.
fora jsem hledal, našel četl, ale i tak mne zajímá Váš názor

Problém: muj chameleon začal pospávat přes den, nespi sice celý den ale je to změna v jeho chováni a proto chci zjistit jestli je to začátek něčeho špatného nebo je to jen nějaká "anomalie" v jeho chováni. Tenhle stav trvá 2 dny.

Popis: Chameleon Jemenský, 3 měsíce , u mne je 2 týdny
Roboran 2x za týden Biomin 5x za týden Rosím 1x
Krmím cvrčkama, 10-12ks přes den, loví sám , cvrčky nepouštím volne, nechám je v kelímku a ten pověsím do větviček
Teplota 23-26st. na výhřevném míste 41st.
Osvětlení: 1x sunlux 70w 38par , 4x 12w kompakt úsporka 6500k (objednané nové 30w s podstatně vyšším světelným tokem)
Větrání: Mřížka hore + dole 100x10cm přední část tera je ze skla,od začátku jej necháváme otevřené (viz foto) protože chameleon se ani jednou nepokusil vylézt ven.

Předem děkuji za postřehy a rady...